لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۸

شهروندان نیویورک برای انتخاب شهردار پای صندوق‌های رای رفتند


برای اولین بار در تاریخ شهر نیویورک، شهروندان از یک سیستم رأی دهی رتبه‌بندی شده استفاده می‌کنند
برای اولین بار در تاریخ شهر نیویورک، شهروندان از یک سیستم رأی دهی رتبه‌بندی شده استفاده می‌کنند

شهر نیویورک روز سه شنبه انتخاباتی مقدماتی را برگزار می‌کند تا جایگزین بیل د بلازیو، که از سال ۲۰۱۴ شهردار نیویورک بوده است، انتخاب کنند.

دموکرات‌های شهر نیویورک می‌توانند از میان اندرو ینگ نامزد پیشین ریاست جمهوری آمریکا، اریک آدامز رئیس حوزه بروکلین نیویورک، کاترین گارسیا کمیسر پیشین بهداشت نیویورک، مایا ویلی وکیل مدافع سابق دولت بلازیو، و اسکات استرینگر از بازرسان امور مالی شهر نیویورک، یک نفر را انتخاب کنند.

شیوه اداره امور انتظامی نیویورک و مقابله با جرم و جنایت، به ویژه در پی اعتراضاتی که در یک سال گذشته به اداره پلیس نیویورک شده است، از موضوعات مورد بحث در میان نامزدهای دموکرات است.

به گزارش آسوشیتدپرس، اریک آدامز در حال حاضر در نظر‌سنجی‌ها پیشتاز است؛ اما وی به عنوان رئیس پیشین پلیس نیویورک، ممکن است عده‌ای از رأی‌دهنده‌ها را جذب نکند.

از جمله نامزدهای جمهوری‌خواه می‌توان به کورتیس اسلیوا، بنیانگذار یک گروه غیرانتفاعی گشت خیابانی، و فرناندو ماتئو، تاجر، اشاره کرد.

برای اولین بار در تاریخ شهرنیویورک شهروندان از یک سیستم رأی دهی رتبه‌بندی شده در انتخابات مقدماتی استفاده می‌کنند. این معنی که به جای انتخاب یک نامزد، پنج نامزد را به ترتیب اولویت رتبه‌بندی می‌کنند.

مقامات انتظار دارند اعلام نتایج هفته‌ها طول بکشد؛ چرا که همانند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آراء غیابی نیز باید شمرده شوند.

XS
SM
MD
LG