لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۳

موارد جدید ابتلا به کرونا در آمریکا به پایین‌ترین حد در ۱۱ ماه گذشته رسید؛ نشانه‌هایی از بازگشت به زندگی عادی


عابری بدون ماسک در سان فرانسیسکو
عابری بدون ماسک در سان فرانسیسکو

موارد جدید ویروس کرونا در سراسر آمریکا به پایین‌تر حد خود در ۱۱ ماه گذشته رسیده است. این موضوع باعث خوش‌بینی شده است که کارزار واکسیناسیون مؤثر بوده و هم از ابتلا به نوع شدید کووید۱۹ و هم از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، از آنجایی که موارد بیماری، بستری شدن، و مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا به طور یکنواخت رو به کاهش بوده، زندگی پیش از همه‌گیری در آمریکا تا حد زیادی دوباره از سر گرفته شده است.

مردم دیگر ماسک نمی زنند و یکدیگر را در آغوش می گیرند و حتی ایالت‌هایی که هنوز محدودیت‌های مربوط به همه‌گیری در آنها در جریان است، آماده می شوند تا آنها را لغو کنند.

مردم در آلاباما بدون ماسک و فاصله گیری اجتماعی در جشن ماردی گرا که به خاطر همه گیری با تاخیر برگزار شد شرکت کرده اند - ۲۱ مه ۲۰۲۱
مردم در آلاباما بدون ماسک و فاصله گیری اجتماعی در جشن ماردی گرا که به خاطر همه گیری با تاخیر برگزار شد شرکت کرده اند - ۲۱ مه ۲۰۲۱

با این حال، کارشناسان بهداشت هشدار می‌دهند که جمعیت آمریکا به اندازه کافی واکسینه نشده‌اند که همه گیری کاملاً به آخر رسیده باشد. همچنین امکان ظهور سویه های جدید ویروس کرونا که می توانند موجب شیوع دوباره بیماری کووید۱۹ شوند، هنوز وجود دارد.

میانگین موارد جدید بیماری در هفت روز متوالی به طور متوسط به کمتر از ۳۰ هزار مورد کاهش یافته است. دکتر روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، اشاره کرد که این نرخ از ۱۸ ژوئن سال ۲۰۲۰ تا این حد پایین نبوده است و میانگین تلفات ناشی از ویروس کرونا نیز در هفت روز گذشته به ۵۵۲ تن کاهش یافته که کمترین شمار از ژوئیه سال گذشته است.

XS
SM
MD
LG