لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۶

مایکروسافت: گروه هکر مستقر در ایران تلاش کرد به ستاد انتخابات پرزیدنت ترامپ نفوذ کند


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

طبق اعلام تام برت معاون رئیس مایکروسافت در امور امنیت مشتریان، فسفر، یک گروه هکر مستقر در ایران، به مدت دو ماه تلاش ناموفقی داشت تا به دولت پرزیدنت ترامپ و کارزار انتخابات مجدد او نفوذ کند.

برت روز پنجشنبه در وبلاگ رسمی خود نوشت، «در فاصله بین بین ماه مه و ژوئن ۲۰۲۰، گروه فسفر تلاش ناموفقی برای نفوذ به حساب‌های مقام‌های دولت و کارکنان کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ داشت.»

به گفته برت، فسفر «کمپین‌های جاسوسی برای هدف قرار دادن طیف وسیعی از سازمان‌ها که به طور سنتی با منافع ژئوپلیتیک، اقتصادی یا حقوق بشر در منطقه خاورمیانه مرتبط هستند را اجرا می‌کند» و مایکروسافت از سال ۲۰۱۳ فعالانه تدابیر متقابل علیه این گروه ایرانی را اتخاذ کرده است.

برت گفت «ماه گذشته، به عنوان بخشی از تلاش‌های ادامه‌دار ما برای اخلال در فعالیت فسفر، مایکروسافت بار دیگر از سوی دادگاه فدرال در واشنگتن دی سی مجوز گرفت که ۲۵ دامنه جدید اینترنتی مورد استفاده فسفر را کنترل کند. مایکروسافت از آن زمان کنترل آن دامنه‌ها را در دست گرفته است.»

او افزود «تا این تاریخ، ما از این روش برای کنترل ۱۵۵ دامنه اینترنتی گروه فسفر استفاده کرده‌ایم.»

علاوه بر اطلاع‌رسانی در مورد این گروه ایرانی، برت همچنین جزئیاتی درباره هکرهایی از چین و روسیه ارائه کرد و هشدار داد که تلاش‌های هک از سوی این سه کشور «روشن می‌کند که گروه‌های فعال خارجی تلاش‌های خود را برای هدف گرفتن انتخابات ۲۰۲۰ تشدید کرده‌اند.»

XS
SM
MD
LG