لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۸

قاضی گینزبرگ به دلیل عفونت احتمالی در بیمارستان بستری شد


قاضی روث بیدر گینزبرگ در حال سخنرانی در دانشگاه جرج تاون. آرشیو، ۱۰ فوریه ۲۰۲۰
قاضی روث بیدر گینزبرگ در حال سخنرانی در دانشگاه جرج تاون. آرشیو، ۱۰ فوریه ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ دیوان عالی ایالات متحده می‌گوید قاضی روث بیدر گینزبرگ به دلیل عفونت احتمالی بستری شده است و انتظار می‌رود چند روز برای مراقبت‌های درمانی در بیمارستان بماند.

دیوان عالی روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد گینزبرگ ۸۷ ساله پس از احساس تب و لرز دوشنبه شب به بیمارستانی در واشنگتن رفت. او سپس سه شنبه عصر به «بیمارستان جانز هاپکینز» در شهر بالتیمور منتقل شد تا استنت (لوله پلاستیکی) که ماه اوت گذشته پس از تشخیص یک تومور سرطانی در لوزالمعده اش در مجرای صفراوی گذاشته شده بود، پاک شود.

در این بیانیه گفته شده که قاضی گینزبرگ «مدت چند روز برای دریافت آنتی بیوتیک از طریق تزریق وریدی در بیمارستان استراحت می‌کند.»

گینزبرگ در ماه مه نیز یک شب را به دلیل عفونت ناشی از سنگ کیسه صفرا در بیمارستان گذرانده بود. او به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا از طریق تماس تلفنی از بیمارستان در جلسه دیوان عالی شرکت کرد.

گینزبرگ چهار بار برای سرطان درمان شده است. او علاوه بر سال گذشته که به خاطر تومور در لوزالمعده‌اش تحت مداوا قرار گفته بود، پیشتر در سال ۱۹۹۹ برای درمان سرطان مرتبط با روده بزرگ و در سال ۲۰۰۹ برای سرطان لوزالمعده نیز بستری شده بود. قاضی گینزبرگ همچنین در دسامبر ۲۰۱۸ برای برداشتن یک توده سرطانی در حال رشد تحت جراحی ریه قرار گرفته بود.

XS
SM
MD
LG