لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۹

ایالت‌های مختلف آمریکا پس از چند ماه تعطیلی، کاهش تدریجی محدودیت‌ها را آغاز کردند


شهربازی تگزاس پس از بازگشایی
شهربازی تگزاس پس از بازگشایی

پس از چند ماه قرنطینه و تعطیلی، بازگشایی در ایالت‌های مختلف آمریکا آغاز شده است.

شهر واشنگتن، پایتخت آمریکا، از روز دوشنبه (دوم تیر) مرحله دوم بازگشایی در این شهر را آغاز کرد. در این مرحله، باشگاه‌های ورزشی، فضای داخل رستوران‌ها و فروشگاه‌های غیرضروری که تا امروز تعطیل بودند با ظرفیت محدود و رعایت نکات بهداشتی باز می‌شوند. بازگشایی پایتخت پس از پانزده روز کاهش معیارهای مختلف سرایت میسر شد. در عین حال، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در واشنگتن روز‌ یکشنبه (اول تیر) از مرز ۱۰ هزار نفر گذشت. در ایالت‌های حومه واشنگتن- یعنی مریلند و ویرجینیا - شمار مبتلایان جدید نسبتا ثابت مانده و فاز دوم بازگشایی آغاز شده است.

اما چند هفته پس از کاهش تدریجی محدودیت‌ها، برخی از ایالت‌ها با افزایش ناگهانی شمار مبتلایان روبرو شدند. هفته گذشته ده ایالت از جمله تگزاس، فلوریدا، و آریزونا بالاترین میزان متوسط هفتگی مبتلایان خود را گزارش دادند.

ایالت کالیفرنیا، روز یکشنبه (اول تیر)، شاهد بالاترین میزان بیماران بستری شده در بیمارستان از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا بود. این ایالت همچنین با ۴۵۱۵ مورد جدید ابتلا، بالاترین افزایش روزانه مبتلایان خود را ثبت کرد. با این حال، بازگشایی مرحله به مرحله در نقاط مختلف آمریکا پیش می‌رود حتی در بخش‌هایی از ایالت کالیفرنیا، مردم از آخر همین هفته می‌توانند به سینما بروند.

نیویورک نیز که زمانی کانون شیوع ویروس کرونا بود با کاهش روند سرایت ویروس، محدودیت‌ها را به تدریج برمی‌دارد؛ اما اندرو کومو، فرماندار این ایالت، گفت در صورتی که ایالت‌ها «هوشمندانه» بازگشایی نکنند و با دلایل سیاسی و اقتصادی محدودیت‌ها را کاهش دهند نگرانی بابت موج دوم شیوع کرونا وجود دارد.

XS
SM
MD
LG