لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۰

سه رئیس جمهوری پیشین آمریکا می‌گویند برای اطمینان دادن به مردم، در برابر دوربین تلویزیون واکسن کرونا خواهند زد


 به ترتیب از راست: جورج دبلیو بوش، باراک اوباما، و بیل کلینتون، سه رئیس جمهوری پیشین آمریکا، برای دریافت این واکسن داوطلب شده‌اند
 به ترتیب از راست: جورج دبلیو بوش، باراک اوباما، و بیل کلینتون، سه رئیس جمهوری پیشین آمریکا، برای دریافت این واکسن داوطلب شده‌اند

سه رئیس جمهوری پیشین آمریکا می‌گویند حاضرند پس از تأیید واکسن کووید-۱۹، برای کمک به جلب اعتماد مردم به ایمنی آن، داوطلبانه و در برابر دوربین‌های تلویزیونی واکسینه شوند.

به نوشته روزنامه «نیویورک پست»، جورج دبلیو بوش، بیل کلینتون، و باراک اوباما برای دریافت این واکسن داوطلب شده‌اند.

فردی فورد، رئیس دفتر جورج بوش، به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته است که این رئیس جمهوری پیشین آمریکا با دکتر آنتونی فاوچی و دکتر دبرا بِرکس، از اعضای کارگروه ویژه کاخ سفید برای مقابله با ویروس کرونا، در تماس بوده و به آنها گفته است که می‌خواهد برای تشویق مردم آمریکا به واکسن، داوطلبانه این واکسن را دریافت کند.

آقای بوش گفته است، پس از آن که ایمنی واکسن‌ تأیید شد و آن را به افراد دارای اولویت تزریق کردند، او در نوبت قرار می‌گیرد و با کمال میل حاضر است این کار را جلوی دوربین انجام دهد.

در همین حال، انجل اورنا، سخنگوی مطبوعاتی بیل کلینتون، نیز می‌گوید که چهل و دومین رئیس جمهوری آمریکا هم برای دریافت واکسن داوطلب شده است. به گفته او، آقای کلینتون به محض آن که بتواند بر اساس اولویت‌های تعیین شده توسط مقامات بهداشتی، به واکسن دسترسی پیدا کند، آن را خواهد زد.

آقای کلینتون نیز گفته است در صورتی که احساس کند آمریکایی‌ها با دیدن واکسن زدن او به دریافت واکسن تشویق می‌شوند، با خوشحالی آن را جلوی چشم مردم خواهد زد.

باراک اوباما نیز در مصاحبه‌ای گفته است که در صورت تأیید ایمنی واکسن آن را جلوی دوربین خواهد زد. آقای اوباما می‌گوید می‌خواهد مردم بدانند که او به علم اطمینان دارد و آن چه به نتیجه آن اطمینان ندارد مبتلا شدن به کووید-۱۹ است.

XS
SM
MD
LG