لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۱۳

دموکرات‌ها در صدد مقابله با ادعاهای جمهوریخواهان درباره تقلب در رای‌گیری پستی هستند


صندوق انداختن آراء برای رای دهندگان در انتخابات مقدماتی ایالت واشنگتن. ۱۰ مارس ۲۰۲۰
صندوق انداختن آراء برای رای دهندگان در انتخابات مقدماتی ایالت واشنگتن. ۱۰ مارس ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ دموکرات‌ها تلاش های تازه ای را علیه کارزار به خوبی تامین شده جمهوریخواهان برای تضعیف اعتماد عمومی به رای گیری پستی آغاز کرده اند.

«فیر فایت»، سازمانی به رهبری استیسی اِیبرامز، نامزد پیشین فرمانداری ایالت جورجیا، در این تلاش تازه موسوم به «دیده بان سرکوب رای‌دهنده»، به نیروهای «پرایوریتیز یو اس اِی»، بزرگترین گروه دموکرات خارج از حزب دموکرات، و «آمریکن بریج»، تیم پژوهشی حزب دموکرات درباره مخالفان، پیوسته است.

هدف از این تلاش مقابله با جمهوریخواهان در دادگاه ها و در زمینه روابط عمومی، همزمان با رویکرد تهاجمی و ارائه شواهد و نتایج پژوهش‌های مخالف این ادعا است.

نبردهای جناحی بر سر دسترسی به برگه رای حتی پیش از همه گیری ویروس کرونا نیز در دادگاه‌های ایالتی در جریان بود. اما با ترس فزاینده از خطرات رای‌گیری حضوری برای سالمندان، به خصوص در میان بیماران و رنگین پوستان، تلاش ها برای گسترش رای گیری پستی با مخالفت هایی شدید از سوی پرزیدنت ترامپ و متحدانش روبرو شده است.

مخالفت جمهوریخواهان در حالی رخ می دهد که خودشان در چند انتخابات درون حزبی اخیر مشوق رای‌گیری پستی بودند. پرزیدنت ترامپ هم رای خود را پستی ارسال کرد.

دموکرات ها می گویند مخالفت جمهوریخواهان با رای گیری پستی بهانه‌ای برای اعمال محدودیت‌های فراگیرتر بر رای گیری است.

جمهوریخواهان طی بیش از یک دهه قوانینی را در سطح ایالتی به تصویب رسانده‌اند که دموکرات‌ها می‌گویند رای دادن را برای پایگاه اجتماعی آنان سخت‌تر کرده است. این قوانین شامل قانون کارت شناسایی رای دهنده، تلاش برای محدود کردن حوزه‌های اخذ رای در مناطق شهری، و مقررات محدودکننده رای گیری زودهنگام است. جمهوریخواهان می گویند تلاش‌هایشان در راستای محدود کردن تقلب گسترده در رای گیری بوده است، هر چند شواهد اندکی برای این ادعا وجود دارد.

جمهوریخواهان با تکیه بر حکم دادگاه فدرال، برای نخستین بار طی دهه ها اجازه خواهند داشت بر نظرسنجی‌های انتخاباتی در ماه نوامبر نظارت کنند.

دموکرات ها مدعی اند که گسترش رای‌گیری پستی به نفع حزب خاصی تمام نمی شود.

استیسی اِیبرامز، که از او به عنوان یار انتخاباتی جو بایدن برای معاونت ریاست جمهوری نام برده می شود می‌گوید قصد دارد در ائتلاف جدید میلیون ها دلار برای مقابله با ادعاهای جمهوریخواهان جمع آوری کند.

XS
SM
MD
LG