لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۱

مدیر یک شرکت آرایشی در نیویورک به اتهام دور زدن تحریم‌های آمریکا و ارسال کالا به ایران بازداشت شد


نقض تحریم‌هایی که دولت آمریکا علیه کشورها اعمال کرده است یک جرم فدرال محسوب می‌شود
نقض تحریم‌هایی که دولت آمریکا علیه کشورها اعمال کرده است یک جرم فدرال محسوب می‌شود

وزارت دادگستری آمریکا از بازداشت مدیر یک شرکت محصولات آرایشی در نیویورک به اتهام صادرات پنهانی محصولات آرایشی و بهداشتی به ایران از طریق شرکت‌های واسطه و نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران خبر داد.

براساس بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، مایکل رُز، رئیس این شرکت محصولات آرایشی که در «لانگ آیلند» نیویورک قرار دارد، بین سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸، تحریم‌های آمریکا علیه ایران را دور زد و محصولاتی به ارزش بالای ۳۵۰ هزار دلار به یک شرکت واردکننده در ایران فرستاد. او همچنین متهم است برای فرار از هزینه‌های گمرکی، ارزش کالاها را کمتر اعلام کرده است.

براساس این بیانیه، دستیار مدیر دفتر «اف بی آی» نیویورک گفته است انگیزه [مایکل رُز] هر چه باشد، او مقصد اصلی محصولات خود را پنهان کرده و در مورد قیمت کالاها دروغ گفته است تا از پرداخت هزینه‌های گمرکی شانه خالی کند.

نقض تحریم‌هایی که دولت آمریکا علیه کشورها اعمال کرده، یک جرم فدرال محسوب می‌شود و آقای رُز اگر در پروند نقض تحریم مجرم شناخته شود ممکن است حداکثر به ۲۰ سال زندان محکوم شود. در اعلامیه وزارت دادگستری آمریکا آمده است که تا زمانی که اتهامات آقای رز در دادگاه اثبات نشده، او بی‌گناه محسوب می‌شود.

بیانیه وزارت دادگستری آمریکا تاکید کرده که برخورد با این تاجر، نمونه دیگری از جدیت آمریکا با کسانی است که تحریم‌های ایران را نقض می‌کنند.

XS
SM
MD
LG