لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۵

قانون‌گذار کنگره از خنثی شدن توطئه جمهوری ‌اسلامی برای ربودن «شهروند آمریکایی» ابراز خرسندی کرد


مایکل مک‌کال، نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا
مایکل مک‌کال، نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا

مایکل مک‌کال، نماینده ارشد جمهوریخواه و عضو کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، از خنثی و افشا شدن «توطئه ترسناک رژیم جمهوری اسلامی ایران برای ربودن یک شهروند آمریکایی» ابراز خرسندی کرد.

مایکل مک‌کال با انتشار بیانیه‌ای گفت: «من به عنوان دادستان سابق فدرال، وزارت دادگستری و دفتر تحقیقات فدرال - اف بی آی - را تحسین می‌کنم که توطئه ترسناک رژیم جمهوری اسلامی ایران برای ربودن یک شهروند آمریکایی از خاک ایالات متحده را خنثی و افشا کردند.»

در این بیانیه آمده است: «کشف این توطئه یادآوری دیگری است مبنی بر این که تلاش دولت بایدن به منظور بازگشت به توافق برجام، اهرم فشار ما برای مجبور کردن ایران به توقف سایر فعالیت‌های مخرب این حکومت را بی‌اثر می‌کند.»

آقای مک‌کال در بیانیه خود اضافه کرده است: «این [جمهوری اسلامی] رژیمی است که آمریکاییان را به گروگان می‌گیرد و به طور فعال برای ربودن یک آمریکایی از خیابان‌های نیویورک تلاش می‌کند. و پرزیدنت بایدن نباید بدون پایان یافتن این حملات به شهروندان ما با ایران وارد معامله شود.»

این اولین بار نیست که جمهوری اسلامی برای حذف مخالفان حکومت تلاش می‌کند. جمهوری اسلامی ایران سابقه ربودن روزنامه‌نگاران و مخالفان خارج از کشور را در کارنامه خود ثبت کرده است. از جمله این افراد، روح الله زم، روزنامه نگار و مدیر شبکه تلگرامی آمد نیوز بود که مقیم فرانسه بود و با اقدامات دستگاه اطلاعاتی ایران، پس از سفر او به عراق، به تهران منتقل و سپس اعدام شد.

دادستانی ایالات متحده آمریکا در منهتن و وزارت دادگستری آمریکا روز سه شنبه با انتشار بیانیه‌‌هایی با اعلام این که سرویس‌های اطلاعاتی ایران در حال برنامه‌ریزی برای ربودن یک روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر از شهر نیویورک بودند و قصد داشتند او را به ایران ببرند، نام افراد عضو این شبکه وابسته به حکومت ایران را که در این عملیات آدم‌ربایی شرکت داشتند منتشر کرد.

  • 16x9 Image

    شهلا آراسته

    شهلا آراسته در سال ۲۰۰۰، فعالیت خبری خود را در آمریکا با بنیاد تحقیاتی اطلس آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۷ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG