لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۰

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا به شهروندان توصیه کرد به اسرائیل و فرانسه سفر نکنند


فرودگاه بین‌المللی «بن گوریون» اسرائیل
فرودگاه بین‌المللی «بن گوریون» اسرائیل

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، رهنمود جدیدی را صادر کرده که در آن از شهروندان آمریکایی خواسته شده، بدون در نظر گرفتن اینکه آیا واکسن زده اند یا خیر، از سفر به فرانسه، اسرائیل، ایسلند و چند کشور دیگر به دلیل افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا خودداری کنند.

هفته گذشته، ایران نیز در فهرست «سطح چهارم» (بسیار خطرناک) برای سفر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا قرار گرفت .

کشورهایی که در این طبقه‌بندی «بسیار خطرناک» قرار می‌گیرند در ۲۸ روز گذشته، به ازای هر صد هزار نفر، بالای پانصد مبتلا داشته‌اند.

این نهاد امور سلامت از مسافران مقصدهای پرخطر از لحاظ شیوع ویروس خواسته تا پیش از سفر کامل واکسینه شده باشند.

دکتر آنتونی فائوچی، مشاور پزشکی ریاست جمهوری آمریکا، هفته گذشته در مصاحبه با نشریه «یو اس ای تودی» گفت که راهنمای مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا از مردم می‌خواهد تا در صورت ضرورت سفر کنند.

رهنمود جدید به همه مسافران توصیه می‌کند تا صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون، از ماسک استفاده کنند و سه تا پنج روز پس از سفر آزمایش شوند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا همچنین توصیه می‌کند که مسافران واکسینه نشده یک تا سه روز پیش از خروج از آمریکا آزمایش شوند و پس از سفر نیز تا ۱۰ روز خود را قرنطینه کنند.

همه مسافران ۲ سال به بالایی که وارد آمریکا می‌شوند باید تست کرونای منفی یا مدرکی مبنی بر بهبودی خود از ویروس در سه ماه گذشته ارائه دهند.

XS
SM
MD
LG