لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۵

کاخ سفید: دیدار پرزیدنت بایدن با ولادیمیر پوتین «بخشی حیاتی» در دفاع از منافع آمریکا است


کرین ژان‌-پی‌یر، قائم مقام سخنگوی کاخ سفید (عکس از آرشیو)
کرین ژان‌-پی‌یر، قائم مقام سخنگوی کاخ سفید (عکس از آرشیو)

کاخ سفید دیدار پرزیدنت بایدن با ولادیمیر پوتین را اقدامی در راستای پیشبرد منافع ملی آمریکا و موثرترین راه برای آگاهی از نقشه‌های رئیس جمهوری روسیه قلمداد کرد.

کرین ژان‌-پی‌یر، قائم مقام سخنگوی کاخ سفید، در پاسخ به پرسش خبرنگاری که پرسید، با توجه به حمله باج افزاری اخیر، آیا دیدار پرزیدنت لابدن با پوتین در دو هفته دیگر مورد ارزیابی مجدد قرار می گیرد یا نه، گفت: «ما برخلاف برداشت شما این دیدار را یک پاداش تلقی نمی‌کنیم. بلکه آن را بخشی حیاتی در دفاع از منافع آمریکا می‌دانیم.»

وی گفت که دیدار پرزیدنت بایدن با ولادیمیر پوتین به دلیل اختلاف‌های دو کشور است، نه به رغم آن اختلاف‌‌ها. پرزیدنت بایدن به موثرترین شکل، بیانگر ارزش‌ها و اولویت‌های آمریکایی است و شنیدن رودرروی سخنان پرزیدنت پوتین، موثرترین راه دریافت نقشه‌ها و هدف‌های روسیه است. هیچ چیزی جای گفتگوی رو در روی رهبران، به ویژه در یک رابطه بسیار پیچیده را نمی‌گیرد.»

خانم ژان‌-پی‌یر افزود:‌ «بنابراین بسیار مهم است که پرزیدنت بایدن با پرزیدنت پوتین رودررو بشود تا موضع ما برای او روشن شود و ما نیز با درک موضع او در مدیریت اختلاف ها تلاش کنیم و حوزه هایی را که چشم انداز پیشرفت دارند، بشناسیم.»

پرزیدنت بایدن قرار است دو هفته دیگر در ژنو با همتای روس دیدار کند و درباره مسائل مورد اختلاف از جمله حمله های هکری از روسیه، مداخله مسکو در اروپا، و سایر مسائل مورد علاقه دو کشور گفتگو کند.

XS
SM
MD
LG