لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۵

در حالی که پرزیدنت ترامپ با طرح دعاوی حقوقی به دنبال تغییر نتایج انتخابات است؛ جو بایدن رئیس دفتر خود را معرفی می‌کند


دونالد ترامپ و جو بایدن
دونالد ترامپ و جو بایدن

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ در شرایطی که پرزیدنت دونالد ترامپ شکست در انتخابات هفته گذشته را نپذیرفته و چندین شکایت حقوقی را در ایالت‌های سرنوشت‌ساز با هدف تغییر نتایج انتخابات ثبت کرده است، جو بایدن که به عنوان رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده شناخته شده، ران کِلِین، مشاور دیرین خود، را به عنوان رئیس کارکنان کاخ سفید اعلام کرده است.

کِلِین پیشتر رئیس دفتر بایدن در دوره معاونت ریاست جمهوری او بود. باراک اوباما، رئیس جمهوری وقت، در سال ۲۰۱۴ او را به عنوان مسئول واکنش ایالات متحده به شیوع ویروس اِبولا منصوب کرده بود.

آقای بایدن روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای گفت: «در حالی که ما با این لحظه بحرانی مواجه می‌شویم و کشور را بار دیگر گرد هم می‌آوریم، تجربه عمیق و گوناگون او و ظرفیت اش برای کار با افرادی از همه طیف های سیاسی دقیقا آن چیزی است که من در یک رئیس دفتر در کاخ سفید به آن نیاز دارم.»

بایدن به دیدار با مشاوران دوره انتقال قدرت خود، شامل متخصصان آشنا به مسائلی که او در آغاز با آنها روبرو خواهد شد، ادامه می‌دهد. مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا ۲۰ ژانویه برگزار می‌شود.

جو بایدن که توسط رسانه‌ها به عنوان برنده انتخابات معرفی شده، طیفی از مشاوران را معرفی کرده است تا آنها فعالیت سازمان‌های دولتی را مورد ارزیابی و بررسی قرار دهند. بایدن روز سه شنبه گفت بعضی انتصاب‌های عمده را ممکن است پیش از تعطیلات «روز شکرگزاری» در ۲۶ نوامبر اعلام کند.

XS
SM
MD
LG