لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۷

جو بایدن و کامالا هریس به طور مشترک به عنوان «شخصیت سال» مجله تایم معرفی شدند


جو بایدن و کامالا هریس
جو بایدن و کامالا هریس

بخش انگلیسی صدای آمریکا- مجله «تایم» در روزهای پایانی سال میلادی به رسم همیشگی شخصیت سال خود را معرفی کرده است.

این مجله جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، و کامالا هریس، معاون او، را به طور مشترک به عنوان «شخصیت سال ۲۰۲۰» معرفی کرد.

ادوارد فلسنتال، سردبیر مجله تایم، گفت این مجله جو بایدن و کاملا هریس را به این دلیل برگزید که آنها «داستان آمریکا را تغییر دادند ... و چشم‌اندازی از بهبودی را در جهانی داغدار به اشتراک گذاشتند.»

او در ادامه یادآور شد که از زمان پرزیدنت فرانکلین روزولت تاکنون، تمامی روسای جمهوری آمریکا در دوره‌ای از زمامداری خود به عنوان شخصیت سال مجله برگزیده شدند، و تقریبا ۱۲ نفر از آنها در همان‌ سال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری صاحب این عنوان شدند.

به گفته ادوارد فلسنتال، این نخستین باری است که معاون ریاست جمهوری به طور مشترک همراه با رئیس جمهوری آمریکا به عنوان شخصیت سال مجله تایم برگزیده می‌شوند.

سایر نامزدهای نهایی دریافت این عنوان، پرزیدنت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، دکتر آنتونی فاوچی مدیر سازمان ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا، و جنبش اجتماعی عدالت نژادی بودند.

مجله تایم در سال ۲۰۱۶ پس از پیروزی پرزیدنت ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، او‌ را به عنوان شخصیت سال انتخاب کرده بود.

این مجله در آن سال نوشت که آقای ترامپ «رهبری هر دو حزب مهم سیاسی آمریکا را دگرگون کرد، و مسیر سیاسی نظم جهانی را به شکل موثری تغییر داد.»

مجله تایم هر سال گزینه‌های دیگری را نیز در شاخه‌های گوناگون به عنوان چهره‌های سال خود معرفی می کند.

گروه موسیقی پسرانه «بی‌تی‌اس» که اعضای آن اهل کره‌ جنوبی هستند، به عنوان «سرگرم‌کننده سال»، و لبران جیمز، ستاره تیم‌ بسکتبال لس آنجلس لیکرز، به عنوان «ورزشکار سال» ۲۰۲۰ مجله تایم معرفی شدند.

XS
SM
MD
LG