لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۹

مقام‌ها می‌گویند مظنون انفجار شهر نشویل آمریکا، در محل سانحه جان باخته است


افسران پلیس در بیرون خانه ای در شهرک انتیاک در ایالت تنسی گردهم آمدند تا اطلاعات برآمده از انفجار روز قبل در مرکز شهر نشویل را بررسی کنند. ۲۶ دسامبر ۲۰۲۰
افسران پلیس در بیرون خانه ای در شهرک انتیاک در ایالت تنسی گردهم آمدند تا اطلاعات برآمده از انفجار روز قبل در مرکز شهر نشویل را بررسی کنند. ۲۶ دسامبر ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ بازرسان پلیس در آمریکا در تلاش برای تعیین انگیزه انفجار روز جمعه در شهر نشویل در ایالت تنسی در جنوب ایالات متحده هستند؛ انفجاری که در نتیجه آن سه نفر مجروح شدند، چندین ساختمان آسیب دید، و سیستم‌های مخابراتی شهر قطع شد.

مقام های مسئول روز یکشنبه اعلام کردند آنتونی کوئن وارنر، ۶۳ ساله، مردی است که یک خانه سیار را در محله‌ای مملو از مشروب فروشی و رستوران‌های موسیقی کانتری در نشویل منفجر کرد.

دادستان منطقه در تنسی گفت: «او هنگام انفجار بمب حضور داشت و در این انفجار از بین رفت.»

پلیس فدرال آمریکا، «اف بی آی»، یکشنبه در بیانیه‌ای گفت: «انگیزه این سانحه هنوز روشن نیست. سرنخ‌ها همچنان دنبال می‌شود؛ اما در این مقطع، نشانه‌ای از دست داشتن افراد دیگری در این ماجرا در دست نیست.»

بازرسان با استفاده از آزمایش «دی ان اِی» و دیگر شواهد، مانند شماره سریال خودروی خانه سیار و گزارش‌های مردمی، آنتونی وارنر را به این انفجار ربط دادند. آنها روز یکشنبه خانه وارنر در حدود ۱۸ کیلومتری محل انفجار را جستجو کردند.

شماری از همسایه‌ها گفتند طی چند ماه گذشته خودروی سیاری شبیه آن چه جمعه منفجر شد را در محوطه پشت محل سکونت او دیده بودند. مقام‌های مسئول هنوز درباره چگونگی وقوع انفجار به جمع بندی نرسیده‌اند.

سوابق عمومی نشان می دهد که وارنر تجربه کار با تجهیزات الکترونیکی و دستگاه های هشدار را داشته و همچنین در حوزه فناوری اطلاعات کار کرده بود. یک تئوری این است که هدف او ساختمان شرکت مخابراتی «اِی تی اند تی» بوده است؛ زیرا خودرو در نزدیکی آن پارک شده بود.

شش افسر پلیس پس از پخش پیام هشدار از خودرو نسبت به تخلیه محل جان مردم را نجات دادند.

XS
SM
MD
LG