لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۲

کشتار آتلانتا باعث ترس و خشم شهروندان آسیایی‌‌تبار آمریکا شده است


مردم با قراردادن عکس، گل، و شمع در شهر آتلانتا برای قربانیان حمله مرگبار آتلانتا، با اعضای خانواده و جامعه آسیایی ابراز هم دردری می کنند - ۱۹ مارس ۲۰۲۱
مردم با قراردادن عکس، گل، و شمع در شهر آتلانتا برای قربانیان حمله مرگبار آتلانتا، با اعضای خانواده و جامعه آسیایی ابراز هم دردری می کنند - ۱۹ مارس ۲۰۲۱

بخش انگلیسی صدای آمریکا - برای آمریکایی‌های آسیایی تبار که در یک‌سال گذشته به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، احساس آسیب‌پذیری می کرده‌اند، حملات مرگبار روز سه شنبه به سه سالن ماساژ در حومه شهر آتلانتا، مرکز ایالت جورجیا، ترس و دلهره بیشتری را ایجاد کرده است.

کیمبرلی ها، عکاس آمریکایی ویتنامی‌تبار اهل نیو اورلئان، به صدای آمریکا گفت: «دیدن آن بسیار تکان دهنده، و همچنین ترسناک بود.» این شهر و حومه آن محل زندگی بیش از ۱۵ هزار ویتنامی-آمریکایی است.

خانم ها گفت، وقتی برای اولین بار از حملاتی که منجر به کشته شدن هشت نفر، از جمله شش آسیایی تبار شد، با خبر شد، سریع به مادرش فکر کرد؛ چرا که او نیز مثل افرادی که در آتلانتا مورد حمله قرار گرفتند، در یک سالن کار می‌کند.

وی گفت: «گاهی اوقات [مادرم] خودش تنهایی کار می کند، یا این که مغازه را تنهایی باز می کند و می‌بندد. اولین چیزی که با دیدن این تیراندازی به ذهنم خطور کرد، این بود که اگر اتفاقی بیافتد، آنجا نیستم که از او محافظت کنم.»

در حالی که انگیزه رابرت ارون لانگ، جوان ۲۱ ساله مظنون به تیراندازی، همچنان تحت تحقیق و بررسی است، کشتار روز سه شنبه در میان دیگر حملات علیه آسیایی تباران در آمریکا است، که به طور چشمگیری افزایش یافته است.

بنا بر یک پژوهش جدید که نتایج آن این ماه توسط مرکز بررسی نفرت و افراط‌گرایی منتشر شده است، در حالی که درصد جرایم نفرت در آمریکا در در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹، در کل حدود ۷ درصد کاهش یافته بود، شمار حملاتی که شهروندان آمریکایی آسیایی تبار را مورد هدف قرار دادند، در ۱۶ شهر بزرگ آمریکا، ۱۴۹ درصد جهش داشت.

آسیایی تباران آمریکا در یک سال گذشته مورد حملات و جرایم نفرت زیادی قرار گرفته‌اند و پیش‌بینی می‌شود علت اصلی آن شیوع ویروس کرونا، که منبع اصلی آن شهر ووهان چین بود، باشد.

XS
SM
MD
LG