لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۲

کاخ سفید: پرزیدنت ترامپ به کار خود ادامه می‌دهد و به سرعت بهبودی پیدا خواهد کرد


 پرزیدنت ترامپ در حال ترک کاخ سفید
پرزیدنت ترامپ در حال ترک کاخ سفید

به‌روزرسانی‌شده - پرزیدنت ترامپ از کاخ سفید به مرکز ملی نظامی درمانی والتر رید منتقل شد. انتقال پرزیدنت ترامپ به بیمارستان جهت «احتیاط بیشتر» پس از تشخیص ابتلای او به کووید۱۹ صورت گرفت.

پرزیدنت ترامپ با انتشار ویدئویی از حمایت‌ها تشکر کرد و گفت که او و بانوی اول «بسیار خوب» هستند اما برای اطمینان بیشتر به بیمارستان منتقل می‌شوند.

کاخ سفید نیز اعلام کرد: «پرزیدنت ترامپ همچنان از روحیه خوبی برخوردار است، علائم خفیفی دارد، و در طول روز کار کرده است. جهت احتیاط بیشتر، و به توصیه پزشک او و متخصصان درمانی، پرزیدنت چند روز آینده را از دفاتر ریاست جمهوری در والتر رید کار خواهد کرد.»

بنا به اعلام کاخ سفید پرزیدنت ترامپ قدردان حمایت‌های سرشار از او و بانوی اول است.

چند ساعت بعد از اعلام ابتلای پرزیدنت ترامپ به کرونا، مارک مِدُز، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید، روز جمعه به خبرنگاران گفت که پرزیدنت ترامپ «همچنان نه تنها روحیه خوبی دارد، بلکه بسیار پرانرژی است.»

آقای مِدُز گفت: «مردم آمریکا اطمینان داشته باشند که ما یک رئیس جمهوری داریم که نه تنها مشغول به کار است،‌ بلکه به کار خود ادامه خواهد داد، و من خوشبینم که او خیلی زود و به سرعت بهبود خواهد یافت.»

به گفته آقای مِدُز «رئیس جمهوری نشانه‌های خفیفی [از بیماری] دارد.»

پرزیدنت دونالد ترامپ بامداد جمعه در توئیتر خود اعلام کرد که وی و ملانیا ترامپ بانوی اول آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و هر دو‌ در کاخ سفید خود را قرنطینه خواهند کرد.

کیلی مکنینی، سخنگوی کاخ سفید، نیز روز جمعه ۱۱ مهر در یک توئیت نوشت: «نیروی تمام کشور با پرزیدنت دونالد ترامپ و بانوی نخست آمریکا همراه است. آمریکا متحد می‌‌ایستد. کشور ما نیرومند می‌ایستد. رئیس‌جمهوری شما همچنان مردم را در جایگاه نخست [اولویت‌ها] قرار می‌دهد!»»

پیش از اعلام خبر ابتلای پرزیدنت ترامپ به کرونا، اعلام شده بود که هوپ هیکس دستیار نزدیک او که در روزهای اخیر نیز همراه رییس جمهوری آمریکا سفر می کرد، به ویروس کرونا مبتلا شده است.

ملانیا ترامپ بانوی اول آمریکا نیز در توئیتی جداگانه نوشت که مانند آمریکایی‌های دیگر، بعد از مثبت شدن آزمایش کرونای او و پرزیدنت ترامپ، آنها در قرنطینه خواهند بود.

همچنین مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی ابراز امیدواری کرد که پرزیدنت ترامپ و بانوی اول به زودی سلامت خود را باز یابند.

همچنین روز جمعه، بعد از اعلام تست مثبت پرزیدنت ترامپ و بانوی اول، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در توئیتر خود نوشت: «من و سوزان [همسر آقای پمپئو] به پرزیدنت دونالد ترامپ و بانوی نخست می‌اندیشیم و برای‌شان دعا می‌کنیم. باشد که هر دوی شما به سرعت بهبودی پیدا کنید. ملت ما نیرومندانه همراه شما ایستاده است!»

دستیار ویژه پرزیدنت ترامپ روز جمعه ۱۱ مهر در توئیتر خبر داد ایوانکا ترامپ و همسرش جرد کوشنر بار دیگر امروز تست کرونا دادند که نتیجه هر دو منفی اعلام شد.

دفتر سخنگوی کاخ سفید، یادداشت پزشک پرزیدنت ترامپ را منتشر کرده که او ضمن اعلام تست مثبت آنها، نوشته که رئیس جمهوری آمریکا و بانوی اول هر دو در حال حاضر خوب هستند و تیم پزشکی کاخ سفید وضعیت آنها را زیر نظر دارد.

XS
SM
MD
LG