لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۷

وزیر خارجه آمریکا: دنیا از تهدید ایران آگاه است؛ رویکردها به این چالش متفاوت است


مایک پمپئو
مایک پمپئو

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، می‌گوید که بیشتر آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها، و کشورهای خاورمیانه و خلیج فارس تهدید موجود از سوی جمهوری اسلامی ایران را درک می‌کنند.

آقای پمپئو روز جمعه ۱۸ مهر در گفت‌و‌گو با برنامه رادیویی «هیو هیوئت» ضمن بیان این مطلب تاکید کرد که اکنون اروپایی‌ها هم از تهدید رژیم جمهوری اسلامی ایران آگاه هستند، گفت که شاید تنها گروه خاصی از افراد سرشناس سیاسی آمریکا این موضوع را درک نکنند.

وزیر خارجه ایالات متحده با اشاره به سفر اخیرش به اروپا گفت: «همه این چالش را درک می‌کنند. البته کشورهای مختلف در مقاطع مختلف رویکرد متفاوتی در برابر آن دارند، اما هیچ‌کس بر سر این موضوع که [رژیم ایران] بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان است، تردیدی ندارد.»

وی بار دیگر خاطر نشان کرد، رژیم ایران همچنان به فعالیت‌های خود برای افزایش توانایی غنی‌سازی هسته‌ای و دامن زدن به مشکلات در هر جایی که بتواند، ادامه می‌دهد.

وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ افزود: «ما دیروز تحریم‌های بیشتری را علیه [جمهوری اسلامی] اعمال کردیم؛ تحریم‌های چشم‌گیر جدیدی که بر نهادهای عمده مالی ایران متمرکز است.»

مایک پمپئو تاکید کرد تا زمانی که رژیم ایران رفتار خود را تغییر ندهد، ایالات متحده به اعمال فشار ادامه خواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به آگاهی کشورهای خاورمیانه و خلیج فارس از خطر رژیم جمهوری اسلامی در ایجاد بی‌ثباتی در منطقه، سیاست‌های دولت آمریکا در خاورمیانه را عامل به دست آمدن توافق‌های ابراهیم و ناکامی رژیم ایران در رسیدن به منابع مالی دانست.

وزیر خزانه‌‌داری آمریکا روز پنجشنبه از تحریم ۱۸ بانک و نهاد مالی ایرانی خبر داد، که نشان‌دهنده تعهد آمریکا در متوقف کردن دسترسی نامشروع ایران به دلار آمریکا است.

آقای پمپئو نیز عصر پنجشنبه در بیانیه‌ای، ضمن استقبال از تحریم این بانک‌ها و نهادهای مالی ایران، گفت که هدف این تحریم‌ها رژیم جمهوری اسلامی و مقام‌های فاسد آن است.

XS
SM
MD
LG