لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۰

مجمع ملی «مجازی» در مقایسه با مجمع ملی سنتی که به صورت حضوری برگزار می‌شود بینندگان تلویزیونی کمتری دارد


2020 Elections Diary V2 - یادداشت های انتخابات ۲۰۲۰
2020 Elections Diary V2 - یادداشت های انتخابات ۲۰۲۰

داده‌های اولیه در مورد تماشاگران تلویزیونی که روز سه شنبه منتشر شد نشان می‌دهد که شیوه «مجازی» و آنلاین جدید مجمع‌های حزبی - که سخنرانان، نمایندگان، و مهمانان از طریق ارتباطات ویدیویی راه دور از سراسر کشور در آن شرکت می‌کنند - ممکن است به نسبت شیوه سنتی حضوری، بینندگان کمتری را جذب کند.

به گفته نشریه «ورایتی»، مجموع کل بینندگان شب اول مجمع ملی دموکرات‌ها از سه شبکه عمده تلویزیونی آمریکا - یعنی ای.بی.سی، ان.بی.سی، و سی.بی.اس - حدود ۵.۸ میلیون (۵ میلیون و ۸۰۰ هزار) بیننده بود که این رقم تقریبا نصف بینندگان نخستین شب مجمع ملی دموکرات‌ها در سال ۲۰۱۶ است.

به خاطر محدودیت‌های ایمنی مرتبط با ویروس کرونا، هم دموکرات‌ها و هم جمهوریخواهان امسال تصمیم گرفتند که کنوانسیون‌های ملی حزبی خود را به شیوه عمدتا «مجازی» برگزار کنند، که در آنها بیشتر سخنرانی‌ها و حضورها، از قبل ضبط شده است.

مجمع ملی «مجازی» حزب دموکرات در میلواکی ایالت ویسکانسین مستقر خواهد بود و طی مدت چهار شب، از دوشنبه ۱۷ اوت تا پنجشنبه ۲۰ اوت، برگزار خواهد شد.

مقر مجمع ملی «مجازی» حزب جمهوریخواه نیز در شهر شارلوت ایالت کارولینای شمالی خواهد بود و این مجمع هفته آینده طی چهار شب، از دوشنبه ۲۴ اوت تا پنجشنبه ۲۷ اوت، برگزار خواهد شد.

طبق یک نظرسنجی که «پولیتیکو» هفته پیش انجام داد، تقریبا یک سوم رای‌دهندگان آمریکایی قصد دارند هر دو مجمع را تماشا کنند. طبق نظرسنجی پولیتیکو، در حالی که سی و شش درصد رای‌دهندگان آمریکایی گفته‌اند که می‌خواهند مجمع حزب دموکرات را ببینند، اندکی کمتر، یعنی ۳۲ درصد، گفته‌اند که بیننده مجمع حزب جمهوریخواه خواهند بود.

XS
SM
MD
LG