لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۲

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن برنامه‌های اقتصادی خود را به اطلاع رای‌دهندگان آمریکایی رساندند


یادداشت‌های انتخابات ۲۰۲۰
یادداشت‌های انتخابات ۲۰۲۰

پرزیدنت دونالد ترامپ و جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روز دوشنبه با برگزاری رویدادهای انتخاباتی جداگانه، در میان طرفداران‌شان بر اهمیت برنامه‌های اقتصادی خود تاکید کردند.

پرزیدنت ترامپ، در نخستین رویداد عمومی خود در خارج از کاخ سفید از زمان مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ و بهبودی از آن، در گرد‌همایی کارزار انتخاباتی خود در سنفورد، واقع در ایالت فلوریدا، گفت: «ما عالی‌ترین اقتصاد تاریخ را ساختیم.»

پرزیدنت ترامپ تاکید کرد: «ما مالیات‌ها را، به مراتب بیش از هر رئیس جمهوری دیگری در تاریخ، کاهش دادیم. ما مقررات [دست‌وپاگیر] را کاهش دادیم، اقدامی که من فکر می‌کنم شاید به همان اندازه [کاهش] مالیات‌ها مهم باشد. به همین دلیل است که کسب‌و‌کارها در حال بازگشت به سطح قبل هستند. ما کارهایی کردیم که هیچ‌کس دیگر، هیچ کسی، انجام نداده است.»

جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا، نیز در شهر تولیدو واقع در ایالت اوهایو یک گردهمایی انتخاباتی داشت و در آن جا برای کارگران یک کارخانه محلی سازنده بخش‌های محرکه خودروهای شرکت ژنرال موتورز، سخنرانی کرد.

جو بایدن گفت: «ما در زمینه زیرساخت‌ها، جاده ها، پل‌ها، ساخت ۱.۵ میلیون واحد مسکونی نوساز مقرون به صرفه، [و] اینترنت پهن‌باند پرسرعت برای هر خانوار آمریکایی - [که] بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد - سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.» وی افزود: «ما اقدام به بازسازی مدرسه‌های در آستانه فروریختن، مقاوم‌سازی ۴ میلیون ساختمان، و عایق‌‌کاری ۲ میلیون خانه خواهیم کرد، و به این ترتیب ۱ میلیون شغل جدید ایجاد خواهد شد.»

طبق نتایج تازه‌ترین نظرسنجی «مرکز پژوهشی پیو» که در اواسط ماه اوت انجام شد، «اقتصاد» مهمترین مسئله برای رای‌دهندگان آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است.

نزدیک به هشت نفر از هر ۱۰ رای‌دهنده (۷۹ درصد رای‌دهندگان) گفته‌اند که اقتصاد برای آنها در تصمیم‌گیری برای این که در ماه نوامبر به چه کسی رای خواهند داد، بسیار مهم خواهد بود.

در نظرسنجی «پیو» همچنین آمده است که موضوع خدمات «بهداشت و سلامت» در رده دوم است و برای ۶۸ درصد رای دهندگان نیز در انتخاب گزینه خود بسیار مهم عنوان شده است.

XS
SM
MD
LG