لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۹

دموکرات‌ها و جمهوریخواهان مجمع‌های ملی حزب‌‌شان را به شکل عمدتا مجازی برگزار می‌کنند  


2020 Elections Diary V2 - یادداشت های انتخابات ۲۰۲۰
2020 Elections Diary V2 - یادداشت های انتخابات ۲۰۲۰

به گفته کمیته‌های سازمان‌دهنده مجمع‌های ملی دو حزب دموکرات و جمهوریخواه، برای نخستین بار در تاریخ ایالات متحده هر دو مجمع به خاطر اقدامات ایمنی مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا به شکل عمدتا «مجازی» و به صورت آنلاین برگزار خواهند شد و سخنرانان، نمایندگان، و میهمانان شرکت‌کننده با استفاده از ارتباطات ویدئویی از راه دور از مکان‌هایی در سراسر کشور در این مجمع‌ها حضور خواهند یافت.

مجمع ملی حزب دموکرات در میلواکی ایالت ویسکانسین مستقر خواهد بود و طی مدت چهار شب، از دوشنبه ۱۷ اوت تا پنجشنبه ۲۰ اوت، برگزار خواهد شد.

برنامه رسمی مجمع حزب دموکرات نشان می‌دهد که در روز دوشنبه میشل اوباما، بانوی نخست پیشین آمریکا، و در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به ترتیب بیل کلینتون و باراک اوباما، رؤسای جمهوری پیشین آمریکا، سخنرانی خواهند کرد. همچنین سناتور کامالا هریس در روز چهارشنبه سخنرانی می‌کند و سخنرانی اصلی پذیرش نامزدی حزب توسط جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، پنجشنبه در آخرین شب این مجمع برگزار خواهد شد. انتظار می‌رود که بایدن با استفاده از ارتباط ویدئویی از شهر ولمینگتون در ایالت دلاوِر، که ایالت محل زندگی او است، سخنرانی کند.

سازمان‌دهندگان حزب دموکرات تِم‌های گسترده‌ای را برای این مجمع اعلام کردند. تِم دوشنبه ۱۷ اوت «ما، مردم»، تِم سه‌شنبه «رهبری مهم است»، تِم چهارشنبه «یک اتحاد عالی‌تر»، و عنوان تِم نهایی پنجشنبه «وعده آمریکا» خواهد بود.

مقر مجمع ملی حزب جمهوریخواه در شهر شارلوت ایالت کارولینای شمالی خواهد بود و این مجمع طی چهار شب، از دوشنبه ۲۴ اوت تا پنجشنبه ۲۷ اوت، برگزار خواهد شد.

سازمان‌دهندگان مجمع حزب جمهوریخواه نیز تِم‌های گسترده‌ای را برای آن اعلام کردند. تمرکز آنها در روز دوشنبه ۲۴ اوت بر «سرزمین میثاق»، تمرکز روز سه‌شنبه بر «سرزمین فرصت»، تمرکز روز چهارشنبه بر «سرزمین قهرمانان»، و تِم پایانی این مجمع در پنجشنبه ۲۷ اوت «سرزمین عظمت» خواهد بود.

برنامه رسمی مجمع حزب جمهوریخواه هنوز منتشر نشده است؛ اما شبکه‌های فاکس‌نیوز و ان‌بی‌سی نیوز مطلع شده‌اند که انتظار می‌رود سخنرانان جمهوریخواه شامل پرزیدنت ترامپ، ملانیا ترامپ بانوی نخست، و فرزندان پرزیدنت ترامپ - یعنی دونالد ترامپ جونیور، ایوانکا ترمپ، اریک ترامپ، و تیفانی ترامپ - باشند. همچنین انتظار می‌رود که کوین مکارتی، عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا و رهبر اقلیت آن مجلس، و نیز نیکی هیلی، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد، از دیگر سخنرانان باشند.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، سخنرانی خود را روز چهارشنبه ۲۶ اوت از محل یادمان ملی تاریخی فورت مکِنری در بالتیمور ایالت مریلند، ایراد خواهد کرد. این در حالی است که به گزارش فاکس نیوز، پرزیدنت ترامپ در هر چهار روز برگزاری مجمع ملی حزب جمهوریخواه شرکت خواهد کرد.

پرزیدنت ترامپ شامگاه پنجشنبه، در واپسین روز این مجمع، سخنرانی پذیرش نامزدی جزب جمهوریخواه را ایراد خواهد کرد. همان‌گونه که پرزیدنت ترامپ خودش در یک مصاحبه اختصاصی با نیویورک پست تایید کرده است، او قصد دارد که سخنرانی پذیرش خود را از محوطه چمن کاخ سفید در واشنگتن ایراد کند.

پرزیدنت ترامپ به نیویورک پست گفت: «من احتمالا سخنرانی‌ام را در کاخ سفید ایراد خواهد کرد؛ چرا که آنجا مکانی عالی است. آن جا مکانی است که موجب می‌شود من احساس خوبی داشته باشم. آن جا موجب می‌شود که کشور حس خوبی پیدا کند.» وی گفت که آن مکان برای نیروهای انتظامی و سرویس مخفی نیز راحت‌ترین جا خواهد بود.

پرزیدنت ترامپ گفت: «ما احتمالا آن سخنرانی را در فضای باز و در محل یکی از محوطه‌های چمن انجام خواهیم داد. ما محوطه‌های چمن‌کاری شده مختلفی داریم. بنا بر این ما می‌‌توانیم با توجه به ویروس چینی، آن را در فضای باز برگزار کنیم.»

XS
SM
MD
LG