لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۷

مایک پمپئو: فشار آمریکا بر رژیم ایران تا پایان تهدید مردم خود و همسایگانش ادامه می‌یابد


مایک پمپئو به نشست مجازی «کمیته یهودیان آمریکا» یک پیام ویدئویی داد. عکس: AJCGlobal
مایک پمپئو به نشست مجازی «کمیته یهودیان آمریکا» یک پیام ویدئویی داد. عکس: AJCGlobal

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در پیامی به یک نشست گروهی از یهودیان آمریکا گفت که فشار آمریکا بر رژیم ایران تا پایان تهدید مردم خود و همسایگان ادامه می‌یابد.

مایک پمپئو در این پیام ویدئویی به نشست مجازی «کمیته یهودیان آمریکا» موسوم به «ای جی سی» با اشاره به مقابله آمریکا با یهودستیزی در جهان گفت: هیچ‌جایی مقابله ما با یهودستیزی روشن‌تر از این نبود که ما، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان دولت شماره یک حامی یهودستیزی در جهان معرفی کردیم.

وی با اشاره به خروج ایالات متحده از «توافق افتضاح هسته‌ای» با ایران، درباره «کارزار فشار حداکثری» بر تهران گفت که نتایج این کارزار نمایان شده است.

آقای پمپئو همچنین گفت: فشار آمریکا بر رژیم ایران تا زمانی که این کشور رفتار عادی داشته باشد و به تهدید مردم خود و همسایگانش پایان دهد، ادامه می‌یابد.

وی در نهایت گفت:‌ «ملا‌ها هرگز اجازه نخواهند یافت به سلاح هسته‌ای دست بیابند.»

ایالات متحده از زمان روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ خواستار یک توافق جدید با ایران است. دولت آمریکا می‌گوید توافق هسته‌ای مانع فعالیت‌های بی‌ثبات کننده جمهوری اسلامی نشده است. آمریکا می‌گوید رژيم ایران بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان است.

خرداد ۱۳۹۷،‌ مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحد راهبرد و استراتژی جدید آمریکا در برابر ایران را شرح داد و ضمن اعلام فشار بیشتر بر جمهوری اسلامی، اعلام کرد واشنگتن آماده مذاکره با تهران در صورت تغییر رفتار رژیم ایران است.

او ۱۲ شرط آمریکا برای مذاکره با ایران برای رسیدن به توافق جدید را اعلام کرد.

کمیته یهودیان آمریکا یا AJC (به انگلیسی: American Jewish Committee ) بیش از یکصد سال قدمت دارد، با هدف ایجاد اتحاد در میان یهودیان آمریکا برای دفاع از حقوق یهودیان در آمریکا و جهان فعالیت می‌کند.

XS
SM
MD
LG