لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۸

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن نامه‌هایی را از رهبران بلندپایه نظامی سابق در حمایت از خود دریافت کردند


2020 election / انتخابات ۲۰۲۰
2020 election / انتخابات ۲۰۲۰

پرزیدنت ترامپ و رقیب دموکرات او جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا، طی ده روز گذشته هر دو نامه‌هایی را که توسط گروه‌های بزرگی از رهبران سابق ارشد نظامی آمریکا در حمایت از آنها امضا شده بود، دریافت کرده‌اند.

ستاد انتخاباتی بایدن روز پنجشنبه نامه‌ای سرگشاده با امضای ۴۸۹ ژنرال و دریابُد بازنشسته، و همچنین مقامات سابق امنیت ملی را دریافت کرد. امضاکنندگان این نامه تاکید داشتند که «رئیس جمهوری بعدی، یک کشور – و یک جهان – در آشوب را به ارث می‌برد.»

نامه رهبران سابق نظامی، که در حمایت از جو بایدن به ستاد انتخاباتی او فرستاده شده است، می‌گوید: «رئیس جمهوری بعدی باید به آن چالش‌ها رسیدگی کند و همزمان با اقتصادی که در یک رکود عمیق است و یک همه‌گیری که هم اکنون جان بیش از ۲۰۰ هزار نفر از هموطنان ما را گرفته است، دست‌و‌پنجه نرم کند.» ۲۲ ژنرال و دریابد چهارستاره، و پنج وزیر سابق دفاع - ویلیام کوهن، چاک هیگل، لیان پَنِتا، اشتون کارتر، و ویلیام پری – از جمله امضاکنندگان این نامه هستند.

یک هفته قبل تر، ستاد انتخاباتی پرزیدنت ترامپ نامه‌ای با امضای ۲۳۵ نفر از رهبران ارشد بازنشسته نظامی که از او حمایت کرده‌اند، را منتشر کرد. در میان امضاکنندگان این نامه نام هشت ژنرال و دریابد چهارستاره و ۴۲ ژنرال و دریابُد سه‌‌‌ستاره دیده می‌شود.

در این نامه آمده است: «هم اکنون، کشور ما با دشمنانی در داخل و در خارج و همچنین با یک بیماری جهانگیر - [یک همه‌گیری که مانند آن] هر صد سال یک بار رخ می‌دهد - درگیر است. ما، به عنوان افسران نظامی بازنشسته، معتقدیم که کمتر رئیس جمهوری به اندازه دونالد جی. ترامپ چنین امتحاناتی را پس داده است، و او رهبری ثابت‌شده برای مقابله با آن خطرات است.»

این نامه را دریاسالار جان پویندکستر مشاور امنیت ملی پرزیدنت ریگان، ژنرال لنس اسمیت فرمانده سابق ستاد فرماندهی مشترک آمریکا، دریابُد مارک فیتزجرالد فرمانده سابق نیروهای دریایی آمریکا در اروپا، سپهبد ویلیام بویکن معاون دستیار وزیر دفاع در امور اطلاعات، سپهبد ادوراد اندرسون معاون سابق فرماندهی شمالی آمریکا، و دیگران امضا کرده‌اند.

نامه‌های حمایت رهبران ارشد سابق نظامی از پایه‌های اصلی در کارزارهای انتخاباتی هر دو حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شمار می‌رود.

در سال ۲۰۱۶، کارزار اول انتخاباتی ترامپ اعلام کرده بود که ۸۸ رهبر سابق ارشد نظامی حمایت خود را از کاندیداتوری او ابراز کرده‌‌اند. کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون نیز از حمایت ۱۱۰ رهبر بازنشسته نظامی خبر داده بود.

کلینتون در آن انتخابات از دونالد ترامپ شکست خورد.

XS
SM
MD
LG