لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۵

مایک پمپئو: برای جلوگیری از مناقشه‌های بیشتر در خاورمیانه، شورای امنیت باید تحریم تسیلحاتی ایران را تمدید کند


مایک پمپئو
مایک پمپئو

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، در پیامی اعلام کرد برای جلوگیری از مناقشه‌ها و درگیری‌های بیشتر در منطقه، تحریم تسلیحاتی ایران باید تمدید شود.

وزیر خارجه آمریکا روز جمعه ۲۰ تیر ماه در توئیتر نوشت: «شورای امنیت سازمان ملل متحد برای جلوگیری از مناقشه‌های بیشتر در منطقه، باید تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید کند.»

در این توئیت همچنین به اظهارات وزیر خارجه آمریکا اشاره شده که پیشتر گفته بود: «هیچ‌کس ... نمی‌تواند باور کند که ایران جنگ‌افزاری که دریافت می‌کند را برای اهداف صلح‌آمیز به کار خواهد برد.»

وزیر خارجه آمریکا پیشتر تاکید کرده بود: «باید گفت که ما از بابت گسترش برنامه موشکی، صراحتا در سراسر منطقه و قطعا توسط جمهوری اسلامی ایران، نگران هستیم. آن‌ها با نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل به برنامه موشکی خود ادامه می‌دهند.»

مایک پمپئو همچنین گفته بود: «به همین دلیل است که فکر می‌کنیم بسیار مهم است که جهان متحد شده و تحریم تسلیحاتی ایران را، که تا همین چند ماه دیگر - یعنی در اواسط اکتبر منقضی می‌شود - را تمدید کند. ما معتقدیم که [انقضاء این تحریم] به شکل فاجعه‌باری برای منطقه خطرناک است و در سرتاسر خاورمیانه بی‌ثباتی ایجاد می‌کند.»

ایالات متحده آمریکا با توجه به اقدامات خصمانه رژیم ایران در منطقه، حمایت از تروریسم، و مسلح کردن گروه‌های نیابتی خود در خاورمیانه که موجب بر هم زدن ثبات منطقه می‌شود، خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی علیه تهران شده است؛ تحریمی که تحت قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت در ۱۸ اکتبر پایان می‌‌یابد.

XS
SM
MD
LG