لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۰

کرونا در ایران و جهان؛ پنج شنبه ۱۵ خرداد| افزایش آمار ابتلا در ایران و احتمال آغاز موج دوم


FILE PHOTO: Outbreak of the coronavirus disease (COVID-19) in Tehran
FILE PHOTO: Outbreak of the coronavirus disease (COVID-19) in Tehran

ساعت ۱۹:۱۰

ایستگاه واترلو در شهر لندن.
ایستگاه واترلو در شهر لندن.

بریتانیا در میزان مرگ و‌ میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا از اسپانیا پیشی گرفت.روز‌ چهارشنبه با اعلام ۳۵۹ مورد مرگ دیگر توسط وزارت بهداشت بریتانیا، شمار کل جانباختگان از ویروس کرونا در این کشور ‌به ۳۹ هزار و ۸۱۱ نفر رسید.داده‌های یک وب‌سایت ردیابی کرونا نشان می‌دهد بریتانیا به ازای هر یک میلیون نفر، ۵۸۵ مورد مرگ ناشی از کرونا دارد در حالی که این رقم برای اسپانیا، ۵۸۰ نفر است.اسپانیا برای دومین روز پیاپی هیچ مورد مرگی گزارش نداد.

ساعت ۱۸:۳۰

صدها نفر در روزهای اخیر در نیویورک تجمع کرده بودند.
صدها نفر در روزهای اخیر در نیویورک تجمع کرده بودند.

بیل دبلازیو، شهردار نیویورک از شهروندان این ایالت خواسته است تا فاصله‌گیری اجتماعی را رعایت کنند و‌ تا جایی که می‌توانند خانه بمانند. این در حالی است که در روزهای گذشته هزاران نفر در راه‌پیمایی‌های اعتراضی به کشته شدن جرج فلوید شرکت کرده‌اند. آقای دبلازیو می‌گوید در حال حاضر تمرکز اصلی باید‌ شکست ویروس و آغاز فاز نخست بازگشایی باشد.

ساعت ۱۷:۴۰

برزیل، دومین روز مرگبار خود را پشت سر گذاشت و ۱۳۴۹ مورد مرگ جدید مرتبط با ویروس کرونا در یک شبانه‌روز ثبت کرد‌‌. شمار کل مرگ و میر ناشی از ابتلا به «کووید-۱۹» در برزیل‌ به‌ بالای ۳۲ هزار و ۵۰۰ نفر رسید. برزیل همچنین حدود ۶۰۰ هزار مبتلا دارد.

این کشور در حالی بدترین روزهای پاندمی‌ کرونا را می‌گذارند که هنوز یک وزیر بهداشت دائمی ندارد. وزرای پیشین به دلیل اختلاف با رئیس جمهور بر سر چگونگی مهار کرونا از سمت خود استعفا دادند.

ساعت ۱۷:۰۰

نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان هشدار داده است که ظرفیت بیمارستانهای این کشور دیگر پاسخگوی شمار مبتلایان به ویروس ‌کرونا‌ نیست. آقای پاشینیان که‌ خودش نیز به این ویروس مبتلا شده است می‌گوید ممکن است تا ۲۰ هزار مبتلای بدون نشانه در کشور وجود داشته باشد‌‌.ارمنستان تاکنون ۱۱ هزار و‌۲۲۱ مورد ابتلا به کووید۱۹ را ثبت کرده است که از این تعداد ۱۷۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

ساعت ۱۶:۴۵

وزارت بهداشت مکزیک ۱۰۹۲ مورد مرگ جدید بر اثر ابتلا به کرونا گزارش کرد که آن را به پیشرفت در ردیابی و ثبت بیماری مرتبط دانست اما برنامه کاهش محدودیتها از جمله فاصله‌گیری اجتماعی که قرار بود این هفته انجام شود فعلا متوقف شده است.

ساعت ۱۴:۳۰

وزارت بهداشت ایران روز پنج‌شنبه ۱۵ خرداد از شناسایی ۳۵۷۴ بیمار جدید مبتلا به ویروس جدید کرونا خبر داد و به این ترتیب مطابق آمار رسمی مجموع بیماران کووید۱۹ در ایران به ۱۶۴ هزار و ۲۷۰ نفر رسید.
همچنین بنا بر این آمار در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۹ بیمار جان خود را از دست داده و مجموع جان‌باختگان این بیماری در ایران به ۸ هزار و ۷۱ نفر رسیده است.

XS
SM
MD
LG