لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۰

پنتاگون: واکنش نظامی به اقدام کره شمالی مد نظر نیست


پنتاگون: واکنش نظامی به اقدام کره شمالی مد نظر نیست
پنتاگون: واکنش نظامی به اقدام کره شمالی مد نظر نیست

یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، گفت در حال حاضر، ارتش ایالات متحده مشغول بررسی واکنشی ویژه به حمله کره شمالی به یک جزیره کره جنوبی نیست. کره شمالی روز سه شنبه به یک جزیره کره جنوبی حمله کرد.

به گفته سخنگوی پنتاگون، ارتش آمریکا با ارتش کره جنوبی در حال مشورت است تا به جای افزایش تنش ها، گام هایی را در راستای کاهش تنش ها بردارد.
سرهنگ دیوید لاپان، سخنگوی پنتاگون گفت علاوه بر گفتگوی تلفنی میان وزیران دفاع آمریکا و کره جنوبی، فرمانده نظامیان آمریکایی در سئول نیز با همتایان خود در این کشور در تماس نزدیک است.

سخنگوی پنتاگون گفت طرح بخصوصی برای واکنش به اقدام کره شمالی یا افزایش نیروی های بازدارنده آمریکا- کره جنوبی که شامل ۲۵هزار نیروی آمریکایی نیز می شود، وجود ندارد.
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اضافه کرد ما هنوز در حال نظاره کردن وضعیت هستیم و با متحدان خود در حال گفتگو هستیم. آقای لاپان تاکید کرد که اکنون ابتکاری در خصوص اقدام کره شمالی مد نظر نیست.
سخنگوی پنتاگون همچنین گفت هرگونه رویداد نظامی در شبه جزیره کره باعث افزایش تنش ها می شود و کره جنوبی و آمریکا، رویکردی توام با احتیاط در پیش گرفته اند. به گفته این مقام آمریکایی،اقدام نظامی ممکن است تنها وضعیت را بدتر کند.
سرهنگ لاپان گفت که در حال حاضر خیلی زود است که بگوییم چه اقدامی ممکن است انجام شود.

XS
SM
MD
LG