لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ایران ۱۷:۵۸

برنامه ریزی مقامات وزارت دفاع برای تغییر راهبرد جنگی ارتش ایالات متحده


مقامات وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرده اند ارتش راهبرد برنامه ریزی برای جنگ را از بین «دو جنگ متعارف عمده به طور همزمان»، به «آمادگی برای درگیری های در مقیاس کوچک تر» تغییرخواهد داد.

تحقیق پنتاگون در مورد تاکتیک های نظامی که ارزیابی دفاعی نام دارد و هر چهار سال یک بار تهیه می شود، روز دوشنبه منتشر خواهد شد. این اسناد تهدیدهای آتی را تحلیل می کنند و انتظار می رود بر واکنش ارتش به درگیری ها در افغانستان، عراق، پاکستان و یمن متمرکز باشند.

انتشار این ارزیابی با ارائه بودجه سال ۲۰۱۱ بودجه پنتاگون همزمان شده است.

گزارش رسانه ها حاکی است که این ارزیابی بر راه هایی که ایالات متحده را از حمله های سایبری و تروریسم محافظت می کند، تاکید می کند. این گزارش براساس مقررات کنگره تهیه می شود.

مقامات وزارت دفاع می گویند این تحقیق همچنین مصرانه خواهان فراهم آوردن تعداد بیشتری هلیکوپتر برای حل معضل قلمروهای جنگ زده افغانستان شده است.

رابرت گیتس، وزیردفاع ایالات متحده، سال گذشته خواستار کاهش هزینه برنامه های سلاح های با فن آوری پیشرفته شده بود. گیتس پیشنهاد کرده بود وزارت دفاع ایالات متحده برای مبارزه با شورشیان بودجه ای را برای خرید جنگ افزارهایی اختصاص دهد که از فن آوری پیشرفته برخوردار نیستند.

XS
SM
MD
LG