لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۱

پنتاگون: پس از کشته شدن رهبر داعش، اولویت اول حفظ منابع نفتی شمال سوریه است


وزارت دفاع آمریکا پنتاگون اعلام کرد پس از کشته شدن رهبر دولت اسلامی، داعش، اولویت مهم برای آمریکا حفظ منابع نفتی شمال سوریه است.

مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده، روز دوشنبه ششم آبان در پنتاگون و در کنفرانس خبری همراه با مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای نظامی آمریکا، گفت که در زمان حکمرانی البغدادی، این میادین نفتی اصلی‌ترین منبع درآمد برای فعالیت‌های تروریستی این گروه بود.

وزیر دفاع ایالات متحده در این کنفرانس خبری که به طور زنده پخش می‌شد، گفت که نیروهای آمریکایی در مناطق راهبردی می‌مانند تا مانع دسترسی دولت اسلامی به این منابع شود. وی افزود: «به هرگونه خطر علیه نیروهایمان، واکنش قاطع و جدی نشان می‌دهیم.»

مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای نظامی آمریکا، هم افزود که اصلی‌ترین هدف از حفظ منابع نفتی این است که نیروهای دولت اسلامی به آن دسترسی پیدا نکنند و با این کار جلوی بازپدیدار شدن دولت اسلامی گرفته شود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، صبح یکشنبه ۵ آبان، کشته شدن رهبر گروه تروریستی موسوم به «دولت اسلامی» یا داعش توسط نظامیان آمریکایی را تایید کرد.

پرزیدنت ترامپ در یک نشست خبری با بیان این که آمریکا دیشب رهبر گروه تروریستی شماره یک دنیا را به دست عدالت سپرد، گفت: «ابوبکر البغدادی مرده است.»

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد که نظامیان آمریکا عملیات خطرناکی را در طول شب گذشته در شمال غرب سوریه انجام دادند؛ عملیاتی که یک دستاورد بسیار عالی داشت.

XS
SM
MD
LG