لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۴۳

پنتاگون آموزش همه افسران و دانشجویان نظامی عربستان سعودی در آمریکا را تعلیق کرد


پایگاه نیروی دریایی در پنساکولا فلوریدا، محل تیراندازی مرگبار هفته گذشته
پایگاه نیروی دریایی در پنساکولا فلوریدا، محل تیراندازی مرگبار هفته گذشته

در پی تیراندازی یک افسر تحت آموزش عربستان سعودی در پایگاهی در فلوریدا که به کشته شدن سه نفر منجر شد، پنتاگون اعلام کرد که آموزش‌های عملیاتی همه پرسنل نظامی عربستان سعودی در آمریکا تا اطلاع بعدی به حالت تعلیق درآمد.

به گزارش رویترز، تصمیمی که وزارت دفاع آمریکا روز سه شنبه ۱۹ آذر به عنوان بخشی از طرح «اطمینان از تامین امنیت» اعلام کرد از جمله شامل جلوگیری از پرواز ۳۰۰ دانشجوی هوانوردی عربستان سعودی می‌شود که این خبرگزاری پیشتر خبری در رابطه با آن منتشر کرده بود.

پنتاگون ضمن تایید گزارش خبرگزاری رویترز درباره توقف آموزش دانشجویان هوانوردی عربستان سعودی، اعلام کرد که این توقف آموزش شامل پرسنل پیاده نظام عربستان سعودی نیز می شود و تنها برخی از کلاس های درس، از جمله کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی، ادامه پیدا می‌کند.

مقام وزارت دفاع آمریکا که این خبر را به خبرنگاران اعلام کرد، گفت که این تصمیم به منظور تامین امکان تحقیقات گسترده تر امنیتی، که در نهایت شامل همه ۵۰۰۰ دانشجوی نظامی خارجی خواهد شد، اجرا شده است.

در حال حاضر، این توقف برنامه ها شامل ۸۵۰ دانشجوی عربستان سعودی می شود.

مقامات اف بی آی اعلام کردند که به باور آنها ستوان دوم محمد سعید الشمرانی، ۲۱ ساله، که در پایگاه نیروی دریایی در فلوریدا تیراندازی کرد، همدستی نداشت و به تنهایی اقدام کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG