لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۱

اصغر فرهادی: پنه لوپه کروز و خاویر باردم حقوق برابر گرفتند


اصغر فرهادی کارگردان فیلم «همه می دانند» در بین دو بازیگر فیلم: «پنه لوپه کروز» و «خاویر باردم»
اصغر فرهادی کارگردان فیلم «همه می دانند» در بین دو بازیگر فیلم: «پنه لوپه کروز» و «خاویر باردم»

در حالیکه در هالیوود بحث تبعیض در پرداخت دستمزد بین بازیگران زن و مرد هنوز داغ است، تازه ترین خبرها از جشنواره کن خبر می دهد که دو بازیگر زن و مرد فیلم جدید اصغر فرهادی حقوق برابری دریافت کرده اند.

«پنه لوپه کروز» و «خاویر باردم» ستارگان فیلم جدید «همه می دانند» با کارگردانی اصغر فرهادی هر دو از سن جوانی حرفه سینمایی خود را شروع کرده اند، هر دو هم در سینمای اسپانیا و هم هالیوود موفق بوده اند و هر دو برنده جایزه اسکار شده اند. شاید جای تعجب نباشد که هر دو نیز برای بازی در نقش اصلی یک فیلم حقوق برابر دریافت کنند. اما در رسوایی های اخیر هالیوود که شاهد نابرابری حقوق زنان و مردان هستیم، این خبر از اهمیت بالایی برخوردار است. خصوصا اینکه کارگردان آنها نه یک فیلمساز آمریکایی، بلکه اصغر فرهادی کارگردان ایرانی و برنده دو جایزه اسکار است.

آقای فرهادی برای کنفرانس مطبوعاتی فیلم «همه می دانند» در کنار دو هنرپیشه اصلی اش حضور داشت. در این کنفرانس یک خبرنگار پرسید که آیا باردم و کروز حقوق برابر دریافت کرده اند و خانم کروز جواب مثبت داد.

اصغر فرهادی سپس از رابطه پنه لوپه کروز و خاویر باردم تعریف کرد. او آنها را یک زوج خوشحال و عاشق توصیف کرد و گفت آنها به خوبی می توانند زندگی شخصی را از کار جدا نگه دارند و به آنها ادای احترام کرد.

باردم و کروز در فیلن «همه می دانند» در نقش دو نفر که در گذشته عاشق هم بودند بازی می کنند و بعد از اینکه دختر کروز ربوده می شود، سرنوشت دوباره آنها را سر راه هم قرار می دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG