لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۴

مایک پنس: نظامیان ونزوئلا که به مردم بپیوندند، از فهرست تحریم آمریکا خارج می‌شوند


مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی در وزارت خارجه آمریکا و در انجمن آمریکای جنوبی به نظامیان ونزوئلا که در فهرست تحریم‌های آمریکا هستند پیام داد در صورتی که به مردم ملحق شوند، از فهرست تحریم‌های آمریکا خارج خواهند شد.

دقایقی پس از پایان سخنرانی آقای پنس، وزارت خزانه‌‌داری آمریکا اعلام کرد مانوئل ریکاردو کریستوفر فیگوئرا را که در فهرست تحریم‌ها بود و از مادورو جدا شده و به مردم پیوسته ، از فهرست تحریم‌ها خارج کرده است.

آقای پنس روز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت و در جریان سخنرانی خود همچنین به دیوان عالی ونزوئلا هشدار داد در صورتی که وظیفه اصلی خود یعنی حاکمیت قانون را اجرا نکند، ۲۵ قاضی دیوان را در فهرست تحریم‌ها قرار می‌دهد.

معاون رئیس جمهوری آمریکا همچنین خبر داد ماه آینده «یو‌اس‌ان‌اس کامفورت» راهی آب‌های ونزوئلا می‌شود تا در ماموریتی پنج ماهه خدمات پزشکی و بشردوستانه به مردم ونزوئلا بدهد. یو‌اس‌ان‌اس کامفورت یک کشتی بزرگ و به مثابه یک بیمارستان متحرک است.

یو‌اس‌ان‌اس کامفورت راهی آب‌های ونزوئلا شد
یو‌اس‌ان‌اس کامفورت راهی آب‌های ونزوئلا شد


مایک پنس بار دیگر هشدار داد آمریکا تمامی گزینه‌ها را در مقابل رژیم نیکلاس مادورو مد نظر دارد. آمریکا و ۵۴ کشور جهان ریاست جمهوری موقت و مشروع خوان گوایدو را به رسمیت شناخته‌اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG