لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۲

مایک پنس در کنفرانس اتحاد مسیحیان برای اسرائیل: دیگر پولی به ملاها در ایران نمی‌رسد تا حامی تروریسم باشند


آقای پنس روز دوشنبه در کنفرانس اتحاد مسیحیان برای اسرائیل
آقای پنس روز دوشنبه در کنفرانس اتحاد مسیحیان برای اسرائیل

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در کنفرانس «اتحاد مسیحیان برای اسرائیل» با شرح تلاش‌های دولت پرزیدنت ترامپ برای قطع بودجه جمهوری اسلامی در حمایت از تروریسم گفت «دیگر پولی به ملاها در ایران نمی‌رسد تا حامی تروریسم باشند.»

آقای پنس روز دوشنبه ۱۷ تیرماه در این کنفرانس که در واشنگتن برگزار شد، گفت: ایران نباید خودداری آمریکا را با کمبود راه حل، اشتباه بگیرد. ما به مقابله با رفتارهای متخاصمانه رژیم ادامه می‌دهیم، فشارها را هم افزایش می‌دهیم و تحت راهبردهای پرزیدنت ترامپ، ایران هیچ‌گاه اجازه دسترسی به بمب اتمی نخواهد داشت.

مایک پنس افزود: دیگر پول نقدی برای ملاها در ایران در کار نیست.

معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت: من پیشتر در کنگره و در کمیته روابط خارجی بودم. یک کمیته دو حزبی داشتیم که تحریم‌هایی علیه ایران آوردیم و فشار خیلی زیادی وارد کردیم. ولی توافق اتمی ۲۰۱۵، این فشارها را کنار گذاشت. دولت قبلی آمریکا می‌گفت این توافق جلوی فعالیت اتمی ایران را گرفته ولی مشخص شد فقط ۱۰ سال آن را عقب انداخته است.

او افزود: پرزیدنت همه تحریم‌ها را بازگرداند و ما کمپین فشار خداکثری را راه انداختیم. توانایی رژیم در تامین بودجه برای فعالیت‌های متخاصم کم شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG