لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۶

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دستور داد روند اعلام جرم برای استیضاح پرزیدنت ترامپ آغاز شود


نانسی پلوسی
نانسی پلوسی

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، بامداد پنجشنبه از کمیته قضایی مجلس نمایندگان خواست است روند اعلام جرم برای استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را آغاز کند.

خانم پلوسی گفت پرزیدنت ترامپ هیچ راه دیگری باقی نگذاشته است به غیر از آن که روند استیضاح او آغاز شود.

نانسی پلوسی گفت: «دموکراسی ما در خطر است. رئیس جمهوری گزینه دیگری جز این اقدام، پیش پای ما نگذاشته است؛ زیرا او یک بار دیگر برای تخریب انتخابات به نفع خودش تلاش کرده است. رئیس جمهوری با کم بها دادن به امنیت ملی آمریکا و به خطر انداختن وحدت در انتخابات ما، از قدرت خود سوءاستفاده کرده است.»

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین گفت عملکرد پرزیدنت ترامپ بر خلاف بینش بنیانگذاران آمریکا و سوگندی است که او در حفاظت و دفاع از قانون اساسی یاد کرده است. خانم پلوسی گفت پرزیدنت ترامپ با به تعویق انداختن کمک های نظامی به اوکراین امنیت ملی آمریکا را به خطر انداخته است.

کوین مک آرتی، رهبر اقلیت جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان آمریکا، در واکنش به اظهارات خانم پلوسی گفت ای کاش او در این تصمیم شتاب به خرج نمی داد.

پرزیدنت ترامپ در توییتر خود اظهارات خانم پلوسی را بی اساس خواند. او نوشته است آن چه دموکرات ها می خواهند انجام دهند، در تصور بنیانگذاران آمریکا نبود و آن چه اکنون اهمیت دارد این است که جمهوریخواهان از همیشه متحدترند. او افزود «ما پیروز خواهیم شد.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif
XS
SM
MD
LG