لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۱

«پل آلن» از بنیانگذاران مایکروسافت درگذشت


«پل گاردنر آلن» از دوستان و همکاران «بیل گیتس» که با او مایکروسافت را در میانه ی دهه هفتاد میلادی تاسیس کرد در سن ۶۵ سالگی و درسیاتل در گذشت.

«پل آلن» با محصولات جادویی، انستیتوها و تجربه اش جهان را تغییر داد.

آقای آلن پس از «بیل گیتس» یکی از مشهورترین و محبوب ترین چهره های مایکروسافت محسوب می شد. آلن در سال ۱۹۸۲ بعد از اینکه متوجه شد به سرطان غدد لنفاوی مبتلا شده، شرکت مایکروسایفت را ترک کرد؛ هرچند همواره جزو هئیت مدیره این شرکت باقی ماند.

«بیل گیتس» مدیر عامل مایکروسافت بعد از درگذشت دوست و همکار خود طی بیانیه ای اعلام کرد قلبش به خاطر از دست دادن قدیمی ترین و عزیزترین دوستش شکسته است.

گیتس گفت او یک شریک واقعی بود و کامپیوترهای شخصی بدون او وجود نمی داشت.

مجله « فوربز» وی را بیست و یکمین فرد ثروتمند دنیا اعلام کرد.

او صاحب تیم فوتبال سیاتل و مالک تیم بسکتبال پورتلند نیز بوده و یک بنیاد خیریه را نیز تاسیس کرد.

«پل آلن» در سال ۱۹۸۶ شرکت Vulcan را راه اندازی کرد که بازوی سرمایه گذاری او در شرکت های مختلف بود. آلن همچنین چندین سازمان دیگر از جمله یک شرکت حمل و نقل هوایی و انستیتوی هوش مصنوعی را راه اندازی کرد.

وی دو میلیارد دلار به نهادهای خیریه کمک کرد. در سال ۲۰۱۴ حدود ۱۰۰ میلیون دلار برای کمک به مبارزه با ابولا و در سال ۲۰۱۷ سی میلیون به نهادهای خیریه مرتبط با بی خانمان های سیاتل بخشید.

«جودی آلن » خواهر و نیز یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت « ولکان » در بیانیه ای جداگانه از «پل آلن » به عنوان مردی بزرگ در عرصه ی فناوری یاد می کند که نمی توان فعالیتهای بشر دوستانه ی وی را نادیده گرفت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG