لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۱

نمايشگاه هنری در مورد خشونت عليه زنان


خشونت عليه زنان به مرزهای هيچ کشوری محدود نمی شود. در سطح جهانی، از هر سه زن، يک زن مورد ضرب و شتم، تجاوز و خشونت های ديگر قرار می گيرد. در بسياری از مناطق بر اساس سنت های ديرينه از زنان انتظار می رود که تنها اين خشونت ها را بپذيرند و واکنش ديگری نشان ندهند.

اما گروهی هنرمند اخيراً برنامه ای را برای افزايش آگاهی عمومی در مورد خشونت عليه زنان آغاز کرده و مجموعه ای از آثار خود را که بر اين موضوع متمرکز است در شهرهای مختلف از جمله شيکاگو به نمايش گذاشته اند. برخی از اين هنرمندان خود قربانی خشونت بوده اند.

هنرمندانی که آثار خود را در اين نمايشگاه به نمايش گذاشته اند در تلاشند با جلب افکار عمومی، گامی به سوی پايان خشونت عليه زنان بردارند.

پاتريشيا اِوَنز که يک عکاس خبری است می گويد: کسی که حمله می کند جنايتکار است! کسی که مورد حمله قرار گرفته نبايد ساکت بنشيند!

خانم اونز سالها از تجربه های دشوار ديگران عکس گرفته است. اما حمله مردی ناشناس باعث شد او از عکاس به موضوع عکس تبديل شود. مرد ناشناسی به او در خيابان حمله، چشم هايش را بسته و مورد تجاوز قرار داد. در سالگرد اين واقعه پاتريشيا به محل حمله رفت و از خود عکس گرفت.

پاتريشيا اِوَنز می گويد: ديگر هيچ وقت اين مرد را نديدم. و او هيچ وقت دستگير نشد. من را مثل يک زباله انداخت. بايد اين درد را بيرون می ريختم و اين روشی بود که به کار گرفتم.

علاوه بر پاتريشيا، ٣۱ هنرمند ديگر از ٢۵ کشور مختلف آثاری در اين نمايشگاه دارند. اين مجموعه که «فرای ضربت: خشونت، زنان و هنر» نام دارد، به برخی از اين هنرمندان اجازه می دهد تجربه شخصی خود را به اشتراک بگذارند.

پاتريشيا اِوَنز می گويد اين نمايشگاه به او کمک کرده است بار ديگر احساس امنيت کند.
XS
SM
MD
LG