لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۵

شما هم با توئیت های خود، بخشی از تاریخ مذاکرات شوید


زمان زیادی تا پایان «ضرب الاجل» مذاکرات هسته ای نمانده است. اگر دقت کرده باشید، بخش فارسی صدای آمریکا سعی دارد از همه ابعاد این مذاکرات را پوشش بدهد و حتی یک بخش ثابت در این روزها، گزارشهایی از دیدگاه های مردم در فضای مجازی است.

من و همکارانم در این روزها، برای اینکه بیشتر صدای شما را منعکس کنیم از همه توان مان استفاده می کنیم تا با مرور فضای مجازی، بتوانیم دیدگاه های شما را نیز در برنامه ها بازتاب دهیم. نمونه ای از گزارش های من را اینجا و اینجا ببینید.

برخی از بینندگان از من پرسیده اند که چطور می توانند در این گزارش ها حضور داشته باشند. به عبارت دیگر می گویند: «ما اکانت تویئتر داریم یا در فیسبوک می نویسیم. چطور میشود که به دست شما برسد که در برنامه بخوانید».

راه سختی نیست. استفاده از امکان هشتگ یا # کمک می کند که راحت دیده شوید. وقتی علامت هشتگ را بدون فاصله کلمه ای قرار دهید، هر کس روی این کلمه کلیک کند، تمام مطالبی که این هشتگ را دارد، قابل دسترسی و گردآوری می شود.

این هشتگ ها را ببینید: #توافق #ظریف #کری #مذاکرات #ایران #آمریکا #هسته‌ای
یا انگلیسی ها: مثل #IranTalks #IranDeal

حالا اگر روی اینها کلیک کنید، تمام کسانی که این هشتگ رو در مطلب شان قرار داده اند، جلوی تان ظاهر می شوند.

این تنها کاری است که شما باید انجام بدهید. بقیه کار را من و همکاران انجام می دهیم. یعنی وقتی قرار است از سوشیال مدیا یا شبکه های اجتماعی گزارش کنیم، روی این هشتگ ها کلیک می کنیم. بعد مجموعه از مطالب را که می شود منعکس کرد، جمع و آماده گزارش می کنیم.

یکی از بینندگان هم پرسیده آیا خط و مشی در باره خواندن توئیت ها وجود دارد؟

بله. من معمولا توئیت های توهین آمیز یا مسخره کردن دیگران را نمی خوانم. حتی بارها شده که یک توئیت توجهم را جلب کرده اما بخاطر یک کلمه بد یا توهین آمیز از آن گذشته ام.

بیننده دیگری هم پرسیده «آیا شما از یک طیف نظر می خوانید و مخالفان را سانسور می کنید؟»

نه، قرار نیست ما تریبون یک دیدگاه باشیم. معمولا سعی می کنم با توجه به وزن هر گروه و دیدگاه، از آن گروه یا طیف، نماینده ای را در گزارش ام بیاورم. مثلا در همین گزارش‌هایی که در بالا لینک دادم، هم از کسانی که موافق توافق بودند، نقل کردم و هم از کسانی که مخالف این توافق اند.

زمان زیادی نمانده. دست به کار شوید و آخرین دیدگاه ها و نظرات تان را بیان کنید. مطمئن باشید با یک هشتگ و نظر بکرتان، شما هم بخشی از تاریخ خواهید شد...

XS
SM
MD
LG