لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۵۵

نمايشگاه تاريخ متروی پاريس در ۱۱۱ سالگی


نمايشگاه تاريخ متروی پاريس در ۱۱۱ سالگی
نمايشگاه تاريخ متروی پاريس در ۱۱۱ سالگی

متروی پاريس تاريخ ۱۱۱ ساله خود را در کنار چشم انداز آينده و فنآوری های تازه به نمايش گذاشته است.

هفته گذشته در متروی پاريس نمايشگاهی برگزار شد که پاريسی ها را با سيستم مترو، گذشته، حال و آينده آن و نيز چگونگی کار آن آشنا می کرد.

افتتاح مترو در سال ۱۹۰۰ تحولی تاريخی در سيستم راه و ترابری بوده و از آن زمان هر قطار مترو روزانه در حدود پنج ميليون مسافر را جابه جا می کند.

مترو پاريس جذابيت منحصر به خود را دارد، مانند ديوارهای شطرنجی با کاشی سياه و سفيد در ايستگاه معروف «گويمار،» گل های ليلی ساخته شده از چدن بر روی در های ورودی در «دپوکه» و چشم اندازهايی در طول مسير به خصوص خطوط مترو دو و شش که مسير آن بيشتر در خارج از تونل و روی زمين است.

در اين نمايشگاه مردم می توانند از مسير خط متروی شش که از کنار برج ايفل می گذرد ديدن کرده و طرز کار راننده قطار را ببينند.

از ديگر نوآوری های اخير در مترو پاريس می توان از توسعه خطوط خودکار مترو از جمله خط يک نام برد. اين خط که يکی از قديمی ترين خطوط مترو است از محله های تجاری شهر پاريس و موزه لوور می گذرد. بازديد کنندگان از اين نمايشگاه نه تنها از نوآوری های گذشته بلکه از برنامه های آينده برای توسعه خطوط جديد راه آهن اطلاع پيدا می کنند.

اين نمايشگاه گسترش شبکه مترو در پاريس و اتصال آن به مناطق جديد و مراکز اشتغال را نشان می دهد. همجنين نشان می دهد که برای توسعه اين خطوط از چه روش هاهايی می توان استفاده کرد.

بازديدکنندگان می توانند تا اول ژانويه ۲۰۱۲ از اين نمايشگاه ديدن کنند.

XS
SM
MD
LG