لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۱

مرد عاشق «سوشی» به «کرم نواری» ۱.۵ متری در روده‌اش گرفتار شد


در سوشی ماهی های خام هم سرو می شود.
در سوشی ماهی های خام هم سرو می شود.

یک مرد اهل شهر «فرزنو» کالیفرنیا، بعد از اینکه یک کرم ۱.۵ متری از روده او خارج شد، احتمالاً عادت «سوشی» خوردن خود را تغییر خواهد داد.

فاکس نیوز روز جمعه در گزارشی نوشت دکتر «کنی بان» در یک برنامه تلویزیونی هفته پیش ماجرایی را بیان کرد که برای خیلی ها عجیب بود. او گفت یک مرد جوان با پای خوش به بیمارستان در شهر «فرزنو» آمد و از اسهال خونی شکایت کرد. در حالیکه او برای آزمایش فرستاده شد، بازگشت او دکتر «بان» را شگفت زده کرد.

بیمار دوباره بازگشت و اینبار بسته ای آورد و به دکتر داد که در آن دور رول دستمال توالت یک «کرم نواری» پیچیده شده بود.

پزشک از او پرسید دقیقا توضیح دهد که چه اتفاقی برای او افتاده است. بیمار شرح داد که بعد از ترک بیمارستان باز درد معده به سراغش آمد و در حین مدفوع ابتدا حس کرده بخشی از روده اش را دفع می کند اما وقتی دید که آن نوار باریک حرکت می کند، فهمید که در روده اش کرم دارد. او کرم را از بدنش خارج کرد و دور دستمال توالت پیچاند.

دکتر بان می گوید ابتدا تصور کرد شاید بیمار به خاطر سفر به نقاط دور افتاده به این کرم مبتلا شده اما بعد فهمید که علاقه بیش از حد بیمار به غذای سوشی، عامل این کرم بوده است.

به گفته این پزشک ماهی سالمون خام می تواند منتقل کننده این کرم نواری باشد. چند ماه پیش هم در لیسبون پرتغال، مردی ۳۲ ساله تحت مداوا قرار گرفت که جدار روده اش را «لارو انگل» پوشانده بود. او نیز قبل از بیماری،‌ ماهی خام «سوشی» خورده بود.

سوشی مجموعه ای از غذاهای ژاپنی است که برخی از آنها نپخته سرو می شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG