لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۵

هفت طلا برای کاروان معلولین ایران


کاروان ورزشی ایران در نخستین دوره بازیهای پارا آسیایی، رقابتهای ورزشهای معلولین قاره، امروز به هفتمين مدال طلاي خود دست یافت.

در رقابتهاي وزنه‌برداري و در وزن ‌منهای ۶۰ كيلوگرم، حمزه محمدي با مهار وزنه ١٩٧ و نیم كيلوگرم، هفتمین مدال طلای ایران را بدست آورد. در وزن منهای 56 کیلو یوسف یوسفی به مدال نقره دست یافت.امروز ورزشكاران ايران سه مدال طلای دیگر كسب كردند. در دوی 1500 متر کلاس تی 46 ،عباس دیانی اصل با ثبت زمان 4 دقیقه و 17 ثانیه و 93 هزار ثانیه به مقام نخست و مدال طلای این رشته دست یافت. در پرتاب وزنه، جليل باقري جدي، با پرتاب 10 متر و 89 سانتي‌متر به مقام قهرماني دست يابد.

و در پرتاب نيزه، عرفان حسينى با ركورد 59 متر 5 سانتى متر 12 سانتى متر ركورد جهانى را جابجا كرد و طلا گرفت. در همین رشته، کلاس اف 13 سجاد نیک پرست به برنز بسنده کرد. در شنا 100 متر قورباغه، در کلاس اس بی 9، شاهین ایزدیار به مدال نقره رسید و در 200 متر پروانه کلاس اس ام 13 ، وحید کشتکار صاحب گردن آویز نقره شد. در تپانچه بادی 10 متر بانوان و در کلاس پی 2 ، اس اچ وان، سارا جوانمردی به نقره رسید و عالیه محمودی برنز گرفت. در جدول رده بندی مدالها، چین با 30 طلا، 16 نقره و 9 برنز در صدر قرار دارد. ژاپن با 8 طلا، 10 نقره و 5 برنز دوم و ایران با 5 طلا ، 4 نقره و 6 برنز در رده سوم قرار دارد

XS
SM
MD
LG