لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۲

پنتا با انتقاد از قانوگذاران آمریکا از آنها خواست از خود رهبری نشان دهند


U.S. Defense Secretary Panetta, 25 Oct 2011
U.S. Defense Secretary Panetta, 25 Oct 2011

وزیر دفاع ایالات متحده سه شنبه ضمن سخنرانی در کنفرانس رهبری گارد ملی آمریکا با انتقاد از اعضای کنگره از آنها خواست از خود رهبری نشان دهند.

وزارت دفاع آمریکا همانند دیگر ارکان دولتی با کاهش بودجه روبروست و سخنان لنُون پنتا نیز در همین زمینه بود.

مقامات پنتاگون ضرورت کاهش بودجه نظامی را درک میکنند و هم اکنون 450 میلیارد دلار کاهش بودجه برای ده سال آینده در این سازمان طراحی شده . اگر کنگره بر سر کاهش بیشتر به توافق نرسد ، با توجه به ساز و کار موجود، میزان کاهش بودجه دفاعی دو برابر خواهدشد.

لنُون پنتا در سخنرانی در کنفرانس گارد ملی با لحنی تند گفت اگر قانونگذاران کنگره رهبری را که از آنها انتظار میرود از خود نشان ندهند ،بدان معنی است که کاهش بودجه در سراسر سازمان انجام میگیرد.

رهبران نظامی آمریکا کار کاهش بودجه را با توجه به اولویتهای امنیت ملی و نظامی انجام میدهند ولی بکار افتادن ساز و کار موجود و خودکار،نه تنها این کاهش را دوبرابر میکند بلکه موجب محدودیتهایی در انجام آن بر اساس اولویت نیز میشود.

پنتا گفت رهبران وزارت دفاع در رویکرد با مساله مالی متحد اند و پارامترهایی وجود دارد که ما از آنها پیروی میکنیم و تاکید کرد نخست آنکه ایالات متحده برای سالهای مدید بصورت بهترین نیروی نظامی جهان حفظ خواهد شد.

پنتا همچنین با اشاره به درسهای تاریخی آموخته شده از فراخوانی نیروها پس از جنگهای جهانی اول و دوم و کره و ویتنام واتخاذ گامهای شتاب زده گفت ارتش ما ازبهترین و قوی ترین و مجهز ترین/ به نیرویی بدل شد که پنج سال بعد بسختی در حمله کره شمالی دوام آورد.

لنُون پنتا از کاغذ بازی در پنتاگون انتقاد کرد و گفت ما باید برای مردان و زنانی که آماده فداکردن جان خود برای این کشورند نیز فداکاری کنیم.

XS
SM
MD
LG