لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۷

دفاع لئون پانتا از برنامه های خود در کمیته سنا


لئون پانتا، انتخاب پرزیدنت اوباما برای وزیر دفاع بعدی آمریکا
لئون پانتا، انتخاب پرزیدنت اوباما برای وزیر دفاع بعدی آمریکا

لئون پانتا، انتخاب پرزیدنت اوباما برای وزیر دفاع بعدی آمریکا، می گوید نخستین وظیفه وی در پنتاگون این خواهد بود که مسلم سازد آمریکا در مناقشاتی که در آنها درگیر است، از جمله در عراق و افغانستان، پیروز شود.

پانتا، که در حال حاضر ریاست سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا را بر عهده دارد، روز پنجشنبه در کمیته سرویس هاس مسلح سنا که به نامزدی او رسیدگی می کند گفت در افغانستان، آمریکا باید به کاهش قدرت طالبان، آموزش نیروهای امنیتی افغان و کمک به دولت برای به دست گرفتن مالکیت کشور ادامه دهد.

وی درباره عراق گفت آمریکا باید مسلم سازد که نیروهای نظامی امنیتی آن کشور آماده هستند از کشورشان حفاظت کنند تا عراق بتواند به یک دمکراسی باثبات در یک «منطقه بسیار مهم جهان» تبدیل شود.

پانتا گفت «زمانی تاریخی برای تغییر» فرارسیده است. وی تصدیق کرد که آمریکا با «انبوهی از چالش ها و دشمنان خطرناک» روبرو است، اما گفت دلیلی برای اعتماد و اطمینان وجود دارد و افزود عمیلاتی که به کشته شدن اسامه بن لادن منجر شد، بزرگترین فرصت را برای آمریکا از زمان حملات تروریستی سال ۲۰۰۱ برای شکست دادن القاعده فراهم آورده است، اما آمریکا باید بر فشار خود بیفزاید.

پانتا، در صورتی که تایید شود مسئولیت پنتاگون را در زمانی که پرزیدنت اوباما خواهان کاهش ۴۰۰ میلیارد دلار دیگر در هزینه های دفاعی شده است، به دست خواهد گرفت.

خبرگزاری آسوشتید پرس به نقل از پانتا می گوید در بودجه دفاعی هر مقوله ای، از جمله امکان تغییر در حقوق و مزایا، باید در نظر گرفته شود. وی می گوید باید گزینش های دشواری، بر اساس تاثیر آنها بر امنیت ملی، صورت گیرد.

پانتا با تجربه های گسترده در مسائل بودجه ای به پنتاگون می رود. وی در دوره بیل کلینتون به عنوان رییس دفتر بودجه کاخ سفید خدمت کرد و پیش از آن رییس کمیته بودجه مجلس نمایندگان بود.

انتظار می رود پانتا برای تایید شدن، مشکلی نداشته باشد. وی جانشین رابرت گیتس خواهد شد.

XS
SM
MD
LG