لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۵

دوستی خاله خرسه پاندای باغ وحش تورنتو با آدم برفی


دامائو پاندای غول پیکر باغ وحش کانادا
دامائو پاندای غول پیکر باغ وحش کانادا

دامائو، پاندای هشت ساله از باغ وحش تورنتو عاشق برف است و از هوای سرد و برفی شهر نهایت لذت را می برد.

امسال، کسانی از که دامائو مراقبت می کنند هدیه جالب و هیجان انگیزی به او دادند؛ یک آدم برفی بزرگ که او را از تنهایی هم درآورد. دوستی دامائو و آدم برفی زودتر از آنچه انتظار می رفت به پایان رسید.

در ویدئویی که باغ وحش تورنتو بر یوتیوب قرار داده است دامائو را می بینیم که پس از بررسی کوتاه دوست برفی اش، با چنگ و دندان به جان او می افتد و نابودش میکند.

دوستی پاندای باغ وحش تورنتو و آدم برفی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

پانداهای غول پیکر معمولا در نواحی مرکزی و جنوب غربی چین زندگی می کنند.

دامائو، یکی از دو پاندای غول پیکری است که از چین به کانادا آمده است.هر چند این پانداها به هوای سرد حساس هستند، دامائو به خوبی خود را با آب و هوای سرد و برفی تورنتو وفق داده است.

نگهداری این دو پاندا در باغ وحش تورنتو حاصل توافق کاندانا و چین در سال ۲۰۱۲ است.

بسیاری از این تبادل به عنوان «دیپلماسی پاندا» یاد می کنند که در دهه هفتاد میلادی و در پی گرم شدن روابط چین با غرب شکل گرفت.

نگهدای پانداهای غول پیکر نیازمند دقت و مراقبت زیادی است. هر پاندای غول پیکر شانزده ساعت در روز را به غذا خوردن اختصاص می دهد و روزانه ده تا پانزده کیلوگرم گیاه بامبو مصرف میکند. از آنجایی که بسیار در انتخاب غذا مشکل پسند است، باید حدود پنجاه کیلوگرم بامبو در اختیارش گذاشت تا بهترین قسمتهای آن را بخورد.

​اگر پاندای مادر دو کودک به دنیا آورد، تنها از یکی از آنها نگهداری می کند و معمولا در باغ وحش هایی که از این پانداها نگهداری می شود، مدام باید جای بچه پانداها را عوض کرد تا مادر خیال کند دارد از یکی از بچه هایش مراقبت میکند.

پانداهای غول پیکر به خواب زمستانی نم یروند چرا که تمام سال می توانند غذا (گیاه بامبو) پیدا کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG