لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ایران ۰۰:۱۸

دادستان تهران: دستور قضايی آزادی جعفر پناهی فيلمساز ايرانی صادر شده است


دادستان تهران: دستور قضايی آزادی جعفر پناهی فيلمساز ايرانی صادر شده است

عباس جعفری دولت آبادی می گويد با درخواست آزادی موقتِ جعفر پناهی تا برگزاری دادگاه موافقت شده است

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران به ايسنا گفت که دستور قضايی آزادی جعفر پناهی فيلمساز ايرانی صادر شده است. وی اضافه کرد که در ديدار روز پنجشنبه با آقای پناهی در زندان اوين با درخواست آزادی موقتِ وی تا برگزاری دادگاه موافقت شده است. دادستان تهران در اين مصاحبه بر ديدار با زندانيان و خانواده های آنان به عنوان يکی از برنامه های خود تأکيد کرده است. جعفرپناهی کارگردان سينما از اسفند ماه در بازداشت به سر می برد. او به خاطر ساختن فيلمی درباره بازداشتگاه کهريزک مورد پيگرد قرار گرفته است.

مجيد توکلی پس از انتقال به سلول انفرادی دست به اعتصاب غذای خشک زده است

مجيد توکلی دانشجوی بازداشت شده پس از انتقال به سلول انفرادی دست به اعتصاب غذای خشک زده است. ادوار نيوز پايگاه اطلاع رسانی سازمان دانش آموختگان ادوار تحکيم وحدت با اعلام اين خبر تأکيد کرد که اين دانشجو پيش از اين به دليل وضعيت دشوار جسمانی به بهداری زندان اوين در تهران منتقل شده بود.

کمپينی به نام فرزندان موسوی و رهنورد برای کمک به بازداشت شدگان تأسيس شد

جايگاه اينترنتی نوروز از تشکيل يک کمپين به نام فرزندان موسوی و رهنورد خبر داده است. در خبر نوروز آمده است که اين کمپين در روز دوم خرداد ماه و به منظور پيگيری مطالبات جنبش، از جمله رسيدگی به وضعيت بازداشت شدگان، تظلم خواهی از مراجع حقوق بشری و ذيصلاح، تاسيس شده است و اتحاد و انسجام بين جوانان را به مثابه نيروی محرکۀ جنبش می شناسد.

استاد دانشگاه: دخالت های نابجای دولت رغبت سرمايه گذاری را از بخش خصوصی سلب کرده است

جمشيد پژويان استاد دانشگاه و رييس شورای رقابت می گويد بخش خصوصی با هوش است که در اين اقتصاد سرمايه گذاری نمی کند. وی در مصاحبه با ايلنا تصريح کرد که دخالت های نابجای دولت و ناکارآمدی ها، رغبت هرگونه سرمايه گذاری را از بخش خصوصی، سلب کرده است. آقای پژويان می گويد به همين دليل کشوری با اين همه ثروت و منابع طبيعی، نيروی انسانی، و امکانات بهره برداری از تکنولوژی، در قعر جدول ها دست و پا می زند.

XS
SM
MD
LG