لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۱

جعفر پناهی در زندان دست به اعتصاب غذا زده است


جعفر پناهی در زندان دست به اعتصاب غذا زده است
جعفر پناهی در زندان دست به اعتصاب غذا زده است

جعفر پناهی از روز يکشنبه تا کنون چيزی نخورده و نياشاميده است

جعفر پناهی کارگردان ايرانی که اسفند ماه گذشته به اتهام تلاش برای ساختن فيلمی از حوادث بعد از انتخابات زندانی شد، روز سه شنبه در نامه ای اعلام کرد که دست به اعتصاب غذا زده است.

آقای پناهی در بخشی از نامه خود نوشته است که از روز يکشنبه تا کنون چيزی نخورده و نياشاميده است.

جعفر پناهی در نامه خود می گويد اگر موارد مورد نظر او تحقق نپذيرد، به نخوردن و نياشاميدن ادامه خواهد داد.

تماس و ديدار با خانواده و اطمينان کامل از سلامت آنها، حق داشتنِ وکيل بعد از ۷۷ روز و مشورت با وکيل و آزادیِ بدون قيد و شرط تا تشکيل دادگاه و صدور حکم قطعی، مواردی است که جعفر پناهی خواهان تحقق آن برای پايان دان به اعتصاب غذا شده است.

نمايندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای تحقيق و تفحص از وضعيت بازداشتگاه ها در ايران مخالفت کردند

اين تقاضا روز سه شنبه از سوی مصطفی کواکبيان نماينده نزديک به اصلاحطلبان در مجلس مطرح شده بود.

کواکبيان گفت که انگيزه اش از ارائه چنين درخواستی خطی، ربطی و جناحی نيست و براساس دستور رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر تعطيلی بازداشتگاه کهريزک است.

بازداشتگاه کهريزک در حوادث پس از انتخابات، مدتی محل نگهداری بازداشت شدگانی بود که بر اثر خشونت های اعمال شده در آن، دست کم چهار تن جان خود را از دست دادند. اين بازداشتگاه گرچه تعطيل شد اما برخی منابع خبری در ايران می گويند بازداشتگاه کهريزک با نام ديگری گشايش يافته است.

ملاقات های حضوری بند زنان اوين به دليل عزاداری زنان پس از اعدام شيرين علم هولی لغو شده است

به گزارش وب سايت جرس، بند زنانِ زندان اوين اعلام کرد که ملاقات های حضوری زندانيانِ سياسی بند زنان اوين، اين هفته به دليل عزاداری برای هم بندی اعدام شده شان، شيرين علم هولی لغو شده است.

شيرين علم هولی هفته گذشته بدون اعلام قبلی همراه چهار تن ديگر، اعدام شد.

جمعی از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامی در ايران، در صدمين روز بازداشت علی مليحی، دانشجوی دانشگاه آزاد، بيانيه ای صادر و اعلام کرده اند برای آزادی دانشجويان دربند روزه می گيرند

در بخشی از اين بيانيه آمده است که جريانی از هراسِ اطلاع رسانی شفاف، به دشمنی با جوانانِ قلم به دست و دانشجويانِ اين سرزمين برخاسته است و بی محابا بر طبل لجاجت با نهادهای دانشگاهی و مدنی ايران می کوبد و پروژه پرونده سازی برای فعالين دانشجويی و سياسی را نيز در دستور کار خود قرار داده است.

علی مليحی مسئوليت روابط عمومی سازمان دانش آموختگان ايران، ادوار تحکيم وحدت، را نيز بر عهده داشت و در نشريات نزديک به مهدی کروبی فعاليت می کرد.

وب سايت کلمه از صدور احکام قضايی چهار تن از فعالان دانشجويی دانشگاه علم و صنعت خبر داده است

بر اساس اين خبر، پويا شريفی، حميد رضا صحرايی، علی اسدالهی و سجاد درويش به اتهام اقدام عليه امنيت ملی و تشويش اذهان عمومی، تحريک و رهبری دانشجويان در تجمعات قبل و بعد از انتخابات و برهم زدن نظم عومی به اخراج و يا چهار ترم محروميت از تحصيل در دانشگاه محکوم شده اند.

XS
SM
MD
LG