لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۳

آغاز کمپين حمايت از خوک های آبی توسط پاملا آندرسن


آغاز کمپين حمايت از خوک های آبی توسط پاملا آندرسن
آغاز کمپين حمايت از خوک های آبی توسط پاملا آندرسن

پاملا آندرسن، ستاره فيلم های پرطرفدار تلويزيونی «بی واچ» در کمپين تازه ای درشهر تورنتوی کانادا، حمايت خود را از خوک های آبی با تحريم مراسم سنتی ساليانه شکار اين حيوانات درسواحل شرقی کشور کانادا اعلام کرد

آغاز کمپين حمايت از خوک های آبی توسط پاملا آندرسن

پاملا آندرسن، ستاره فيلم های پرطرفدار تلويزيونی «بی واچ» در کمپين تازه ای درشهر تورنتوی کانادا، حمايت خود را از خوک های آبی با تحريم مراسم سنتی ساليانه شکار اين حيوانات درسواحل شرقی کشور کانادا اعلام کرد.

پاملا آندرسن که خود زاده کاناداست، به همراه ستارگان و چهره های سرشناس ديگری که بااين کمپين همکاری دارند، از آگهی تبليغاتی تازه ای که در آن از مردم خواسته شده است تا با حيوانات رفتاری اخلاقی وعادلانه داشته باشند پرده برداری کرد.

پاملا آندرسن برای شرکت درنمايش لباس هايی که خود مبتکر آن بوده است برای هفته «مد» تورنتو در کانادا به اين کشور سفر کرده است. اين سری لباس ها سرآغاز پيدايش مد تازه ای است که کاملاً بدون استفاده از محصولات حيوانی ساخته شده است. آندرسن هم چنين با قانونگذاران ناحيه «اونتاريو» برای بحث و بررسی در مورد مسئله شکار خوک های آبی و معرّفی کمپين و آگهی های تازه ای که در اين مورد ساخته شده است، ملاقات و گفتگوهايی خواهد داشت.

آگهی های مذکور، ستارگان و چهره های معروف هاليوود را درحالی نشان می دهد که تی شرت سفيدی به تن دارند و روی آن عکس يک بچه خوک آبی کشيده شده است. سارا مک لاکلن، کلی آزبورن، جنی گارت و جورجا فاکس برخی از اين ستارگان هستند که از کمپين تازه پاملا آندرسن حمايت کرده اند و عکس های خود را در آگهی ها به طور رايگان دراختيارکمپين گذاشته اند.

در آگهی پاملا آندرسن زيرعکس اين ستاره با تی شرت سفيد و عکس بچه خوک آبی نوشته است: «به راستی چه وجه مشترکی بين من، باراک اوباما، ولاديميرپوتين و دالای لاما وجود دارد؟» کمی پائين ترنوشته است:«همه ما با کشتارخوک های آبی مخالفيم و فکر می کنيم وقت آن رسيده است که کشورکانادا به اين رسم ناهنجار و دلخراش پايان دهد.»

بيرون ساختمان قانونگذاران «اونتاريو» پاملا آندرسن ٥٢ ساله درحالی که يک نظرقربانی به شکل يک بچه خوک آبی سفيد و کوچک را در دست می فشارد به جمعيت هواداران خود که در اين محل برای ديدن او جمع شده بودند گفت که می خواهد از قتل عام اين حيوانات بی گناه جلوگيری کند: «هروقت من به کشورهای مختلف در اقصی نقاط جهان سفر می کنم مردم اين کشورها هميشه با من از مسأله کشتار بچه خوک های آبی در کانادا صحبت می کنند. به همين دليل هم من کوشش دارم که جلوی اين کارخجالت آور را بگيرم و به اين صورت آبروی کشورکانادا را حفظ کنم.»

«گيل شيلا» رئيس شيلات و وزير درياداری کانادا اين سخنان پاملا آندرسن را تأسف آور خواند و در گفتگويی با خبرگزاری هايی کانادايی پيشنهاد کرد تا اندرسن مدتی از وقت خود را با ماهيگيران کرانه های شرقی کانادا بگذراند تا به اهميت وضرورت اين صنعت پی ببرد و آن را بهتر درک کند. شيلا گفت: «ستارگان هاليوود صلاحيت تعيين تکليف برای ما و يا ايجاد تغييرات در قوانين ما را ندارند. اين قوانين براساس پژوهش های علمی و با در نظرگرفتن رأی مردم کانادا بوجود آمده است.»

شکارهای ساليانه خوک های آبی در شرق کانادا که از نيمه ماه نوامبر آغاز شده و تا نيمه ماه مه به طول می انجامد در نقاطی چون «نيوفاندلند» و «لابرادور» ساليانه موجب کشته شدن بيش از ٣٠٠ هزار خوک آبی می شود.

سازمان های حمايت از حقوق حيوانات هرسال دراين مناطق دست به تظاهرات گسترده ای می زنند. آن ها می گويند اين عمل خشونت بار، بدون نظارت کافی ازسوی مقامات انجام می شود وعوايد ناچيزی هم برای اين ماهيگيران به همراه دارد. اما شکارچيان و مقامات کانادايی می گويند که شکار خوک های دريايی برای بقای حيات مردمانی که در دهکده های کوچک و در مناطق دورافتاده سواحل شمال شرقی کانادا زندگی می کنند ضرورت دارد و عوايد ناشی از آن نه تنها سودآور است بلکه تنها راه تغذيه و امرار معاش اهالی اين مناطق محسوب می شود.

در اوايل سال جاری، استفن هارپر، نخست وزير کشور کانادا به حمايت از صنعت شکار خورک های آبی و شکارچيان مورد تهاجم اين صنعت، در مقابل دوربين های عکاسی خبرنگاران، دررستورانی به خوردن غذايی که از گوشت اين حيوانات تهيه شده بود پرداخت. هم چنين تابستان امسال، فرماندار ناحيه، ميکائيل جين، توجه رسانه های جهانی را هنگامی که دربريدن بدن يک خوک آبی شرکت کرد و تکه ای از قلب اين حيوان را به حمايت از ماهيگيران وسنت قديمی بوميان منطقه خورد به خود جلب کرد.

حاميان کمپين تازه حمايت از خوک های آبی می گويند آن ها مشکلی با شکارچيان بومی ندارند بلکه هدف آن ها جلوگيری از شکارهای بزرگ تر و تجاری است که روند طبيعی زندگی خوک های آبی را مختل کرده است.

کمپين پاملا اندرسن آگهی های تازه خود را از همين ماه در مجلات و نشريات هنری و سرگرم کننده چاپ خواهد کرد هم چنين از طريق وبلاگ ها و سايت های اجتماعی چون «تويتر» موارد آن را به زبان های مختلف به اطلاع مردم سراسر جهان می رساند. هدف از اين کار تحت فشارگذاشتن هرچه بيشتر دولت کانادا در طول سال است که پيش از اين تنها در بهار هرسال با تظاهراتی در اين زمينه روبرو بوده است.

پاملا اندرسن می گويد، بچه خوک های آبی در مقابل چشم مادران خود با يک ضربه به قتل می رسند درحالی که هنوز فرصتی برای اولين شنای خود هم نداشته اند. اما شيلا می گويد که از اوائل دهه هشتاد تاکنون بچه خوک های آبی، ديگر مورد هدف شکارچيان و ماهيگيران نمی باشند. به اعتقاد او فعالان حقوق حيوانات براين مسأله پافشاری می کنند چرا که جنبه های احساسی زيادی در آن وجود دارد:« آنها هنوز هم از عکس های بچه خوک های آبی کوچک و زيبا استفاده می کنند که روی يخ وبرف سفيد خون از سرشان جاری است و با اين کاريک تصوير دراماتيک از اين مسأله به دست می دهند در حالی که سالهاست که شکارچيان بچه خوک های آبی را نکشته اند.»

کشورهای اتحاد اروپا از جولای گذشته با يکديگر متفق شده اند تا واردات پوست خوک های آبی ازکشورکانادا را ممنوع کنند. هرچند بخشی از محصولات پوست خوک های آبی که توسط بوميان کانادا و گرين لند تهيه شده به صورتی محدود در برخی از کشورهای اروپايی به فروش می رسد.

XS
SM
MD
LG