لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۹

پایان سفر اروپایی نتانیاهو


پایان سفر اروپایی نتانیاهو
پایان سفر اروپایی نتانیاهو

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل پس از مذاکره با رهبران فرانسه و بریتانیا در باره دولت جدید وحدت فلسطینی به کشورش بازگشت.

نتانیاهو روز پنجشنبه پس از ملاقات با رییس جمهوری فرانسه اعلام کرد سارکوزی به او گفته است هرکسی که می خواهد با اسراییل صلح کند،باید به صلح متعهد باشد و نه به تروریسم.

نتانیاهو به نقل از دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا نیز دیدگاه مشابهی را اعلام کرد. نخست وزیر اسراییل در حالی درصدد جلب حمایت رهبران اروپا برآمده که رهبران فلسطینی از گروه های حماس و فتح با امضا پیمان صلح به اختلاف های چهار ساله پایان دادند. بر اساس این پیمان قرار است یک دولت موقت فلسطینی تشکیل و ظرف یک سال انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری برگزار شود. خبرگزاری فرانسه به نقل از بیانیه دفتر رییس جمهوری گزارش داده که نیکولای سارکوزی در این ملاقات گفته است کشورش از راه حل دو کشوری بین اسراییل و فلسطینیان ، با ملت هایی که در کنار هم در صلح و امنیت زندگی کنند، حمایت می کند.

اسراییل، آمریکا و اتحادیه اروپا ، حماس را یک گروه تروریستی محسوب می کنند. نتانیاهو آشتی فتح - حماس را به عنوان ضربه ای عظیم به صلح محکوم کرده است. نتانیاهو در اواخر ماه می برای گفتگو با پرزیدنت اوباما در باره روند صلح اسراییل و فلسطینیان به آمریکا سفر می کند.

XS
SM
MD
LG