لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۸

آغاز کار جشنواره بین المللی فیلم پالم اسپرینگز


آغاز کار جشنواره بین المللی فیلم پالم اسپرینگز
آغاز کار جشنواره بین المللی فیلم پالم اسپرینگز

بیست و دومین دوره جشنواره بین المللی فیلم «پالم اسپرینگز» در جنوب کالیفرنیا از روز هشتم ژانویه آغازشد و تا هفدهم ژانویه ٢٠١١ ادامه خواهد یافت.

در شب گشایش این جشنواره ضیافتی در محل «کنوانسیون» شهرپالم اسپرینگز برگزارشد، که در آن از بازیگران و کارگردانان جوانی چون ناتالی پورتمن و بن افلک، هم چنین هنرمندان پیشکسوت و دست اندرکاران قدیمی سینما چون رابرت دوال قدردانی شد.

امسال در مراسم اهدای جوایز ٢٠١١ جشنواره سینمایی پالم اسپرینگز، حاویه باردم بازیگر برنده اسکار اسپانیائی تبار، جایزه بهترین بازیگر بین المللی را برای ایفای نقش اول در فیلم «بیوتیفول» Biutiful دریافت کرد.

بن افلک، بازیگر و کارگردان هالیوود برای کارگردانی فیلم «شهر» The Town و ایفای نقش اول در آن برنده جایزه «چیرمن» Chairman Award این فستیوال سینمایی شد. تیم بازیگران «شبکه اجتماعی»فیلمی درباره چگونگی پیدایش فیسبوک و مبتکرآن برنده جایزه بهترین اجرای دستجمعی در یک اثر سینمایی شدند و جایزه بازیگر موفق سال به «ناتالی پورتمن» اهدا شد.

رابرت دوال بازیگر سرشناس قدیمی که اخیرا هشتادمین سالروز تولد خود را جشن گرفته است جایزه یک عمر دستاوردهای هنری جشنواره را دریافت کرد. بنا برگزارش نشریه هنری «ورایتی»، رابرت دوال که برای بازی در فیلم Tender Mercies در سال ١٩٨٣ موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شده است درفیلم های برجسته ای چون «پدرخوانده» و «سانتینی بزرگ» ایفاگر نقش های فراموش نشدنی بوده است. مورگان فریمن، ساموئل ال جکسون، کیت بلانشت و هلن میرن از جمله دیگر چهره های مطرح سینما هستند که در سال های گذشته جایزه یک عمر دستاورد هنری جشنواره سینمایی پالم اسپرینگز را دریافت کرده اند.

جشنواره سینمایی پالم اسپرینگز از سال ١٩٨٩ هر سال در این شهر کویری در ١٠٠ مایلی لس آنجلس برگزار می شود.

XS
SM
MD
LG