لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۳

تشکیلات خودگردان فلسطین مالیات جمع‌آوری شده از سوی اسرائیل را نمی‌پذیرد


محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی اعلام کرده است که از این پس مالیات جمع‌آوری شده از سوی اسرائیل را نخواهد پذیرفت.

به گزارش رویترز، عباس در دیدار با جمعی از اعضای کنگره آمریکا گفت تشکیلات خودگردان فلسطین دیگر این پول را نخواهد پذیرفت: «اگر به ما صرفا ۲۰ تا ۳۰ میلیون شکل [واحد پول اسرائیل] پرداخت شود که به اندازه پولی است که به خانواده شهدا می‌دهیم، همه پول را به آن‌ها تحویل خواهیم داد.»

اسرائیل و ایالات متحده معتقدند پرداخت پول به خانواده افرادی که در درگیری میان اسرائیلی‌ها و فلسطینیان کشته شده‌اند، باعث تشویق به خشونت در این منطقه می‌شود، اما فلسطینی‌ها این افراد را «قهرمان ملی» می‌دانند.

براساس قرارداد صلح اسلو، اسرائیل مالیات‌ها در مناطق اشغال شده در کرانه باختری رود اردن و نوار غزه را جمع‌آوری و هر ماه به تشکیلات خودگردان فلسطینی پرداخت می‌کند. مبلغی که ماهیانه حدود ۲۲۲ میلیون دلار برآورد می‌شود.

روز چهارشنبه وزیر اقتصاد اسرائیل گفته بود این کشور حدود ۷۰۰ میلیون شکل (۱۹۳ میلیون دلار) مالیات جمع‌آوری کرده و پس از کسر هزینه‌های مربوط به آب، برق، فاضلاب و خدمات پزشکی آن را به تشکیلات خودگردان فلسطینی پرداخت می‌‌‌کند. او همچنین اعلام کرده بود که ۵ درصد این مبلغ که به خانواده کشته‌شدگان یا زندانی‌های فلسطینی پرداخت می‌شود، مسدود شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG