لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۳۱

 رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی مشاوران خود را اخراج کرد


محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، تمام مشاوران خود را اخراج کرد و به نخست‌وزیر و اعضای سابق کابینه دستور داد هزاران دلار درآمد ناشی از افزایش حقوق را به خزانه باز گردانند.

به گزارش آسوشیتدپرس، مقام‌های فلسطینی گفته‌اند این تصمیم بخشی از تلاش برای کاستن هزینه‌ها و تامین درآمد برای تشکیلات خودگران است که پس از خودداری اسرائیل از واریز درآمدهای مالیاتی در سال جاری دچار مشکلات مالی شده است. این در حالی است که تشکیلات خودگردان فلسطینی مدت‌ها است که با اتهام‌هایی چون فساد مالی و سوءمدیریت مواجه است.

هرچند این مقامات فلسطینی گفته اند که عباس به زودی برخی مشاوران خود را دوباره به خدمت خواهد گرفت.

محمود عباس از زمان انتخاب به عنوان رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در سال ۲۰۰۵ تاکنون، ده‌ها مشاور استخدام کرد که حتی پس از ترک سمت‌شان نیز حقوق دریافت می‌کردند.

در یک تصمیم جداگانه، عباس به رامی حمدالله، نخست‌وزیر سابق، و اعضای کابینه او دستور داده است درآمدهای ناشی از افزایش حقوقشان در سال ۲۰۱۷ را به خزانه بازگردانند.

براساس اسنادی که چند ماه پیش منتشر شد، نخست‌وزیر سابق حقوق اعضای کابینه را از ۳هزار دلار در ماه به ۵ هزار دلار، و حقوق خود را نیز به ۶ هزار دلار در ماه افزایش داده بود و محمود عباس همه این اقدامات را به صورت محرمانه تایید کرده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG