لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۳

محمود عباس برای تقویت حمایت از مذاکرات صلح با اسراییل تلاش می کند


محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی، به عربستان سعودی رفته است، و سعی دارد حمایت از فلسطینیان را در پیشاپیش تلاش های آمریکا برای تجدید مذاکرات غیر مستقیم با اسراییل تقویت کند.

عباس درباره مجموعه ای از مسائل با ملک عبدالله، پادشاه، و دیگر مقامات سعودی گفت و گو می کند.

مجله «سعودی گازت» به نقل از رهبر فلسطینی می گوید عربستان سعودی در حمایت از خواست فلسیطینیان برای تشکیل «یک کشور مستقل فلسطینی و قدس به عنوان پایتخت آن «نقشی فوق العاده» ایفا کرده است.»

رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی روز چهارشنبه برای گفت و گو با حسنی مبارک، رییس جمهوری مصر، به آن کشور می رود.

در این میان، جرج میچل فرستاده آمریکا به خاورمیانه برای انجام آنچه آمریکا امیدوار است آغاز مذاکرات غیر مستقیم بین اسراییل و فلسطینیان باشد به منطقه بازگشت. او قرار است در این هفته با مقامات اسراییلی و فلسطینی ملاقات کند.

روز دوشبنه باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، درباره بهترین راه های دست یابی به صلحی فراگیر در خاورمیانه بحث کردند.

سخنگوی کاخ سفید گفت دو رهبر تلفنی درباره نیاز به استفاده کامل از مذاکرات غیر مستقیم و چگونگی چگونگی حرکت هرچه زودتر به سوی مذاکرات مستقیم به تبادل نظر پرداختند.

فلسطینیان می گویند تا اسراییل خانه سازی در کرانه غربی و در اورشلیم شرقی را متوقف نکند، مذاکرات مستقیمی در کار نخواهد بود. با این حال، آنها می گویند آمریکا اطمینان داده است که در مذاکرات این هفته تمام مسائل اصلی مطرح خواهد شد.

XS
SM
MD
LG