لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۷

جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده پاکستانی کشف شد


صحنه سقوط هواپیما در نزدیکی کراچی
صحنه سقوط هواپیما در نزدیکی کراچی

یک سخنگوی هواپیمایی بین المللی پاکستان می‌گوید جعبه سیاه هواپیمای مسافربری که در نزدیکی کراچی سقوط کرد پیدا شده است. به گزارش رویترز، او روز شنبه ۳ خرداد گفت جعبه سیاه، روز جمعه که هواپیما سقوط کرد پیدا و تحویل هیات تحقیقات شد.

رویترز به نقل از مقامات، آمار نهایی مرگ و میر سرنشینان سقوط هواپیمای مسافربری را ۹۷ کشته گزارش کرد و گفت ۲ نفر از سرنشینان هواپیما زنده ماندند. به گزارش رویترز، این هواپیما ۹۹ سرنشین داشت. پیشتر آمار متفاوتی از تعداد مسافران و خدمه گزارش شده بود.

در همین حال، رسانه ها سخنان محمد زبیر، یکی از دو سرنشین هواپیما را که از حادثه جان سالم بدر برده است، منتشر کردند. او گفته است پس از سقوط، بیهوش شد و وقتی به هوش آمد تنها دود و آتش می دید و صدای جیغ می شنید. او می گوید سپس کمربند ایمنی خود را باز کرد به سمت یک روشنایی حرکت کرد و پس از طی مسیری، از ارتفاعی حدود ۳ متر پایین پرید و خود را به منطقه امنی رساند.

هواپیمای مسافربری ایرباس ای۳۲۰ از لاهور به پرواز درآمده بود که در منطقه ای مسکونی سقوط کرد. طبق گزارش ها، خلبان پیش از سقوط هواپیما در تماس هایی گفت یک موتور آن از کار افتاده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG